ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خودکشی ۳۰۰ هزار کشاورز هندی از ۱۹۹۵ تاکنون

خودکشی ۳۰۰ هزار کشاورز هندی از ۱۹۹۵ تاکنون

جماران/ یک کشاورز هندی در حال ریختن کود در مزرعه گندم خود در حومه احمدآباد است. خشکسالی چند سال اخیر، باعث ایجاد موجی از خودکشی ها در روستاهای هند شده است.

خرابی محصولات زراعی پس از دو سال خشکسالی پی در پی منطقه روستایی در قلب هند موجی از خودکشی کشاورزان را به دنبال داشته است.
دولت هند با طرح بیمه ۱.۳ میلیارد دلاری مخصوص کشاورزان، برای محافظت از خرابی محصولات که سبب موج خودکشی برخی از آنها شده بود، موافقت کرده است.
خشکسالی به مدت ۲ سال در منطقه روستایی در قلب هند سبب شد تا تیتر اصلی اخبار این کشور اغلب درباره خودکشی کشاورزان این منطقه باشد.
طبق این آمارها بیش از ۳۰۰ هزار کشاورز از سال ۱۹۹۵ خودکشی کرده اند.
دولت هند اعلام کرد که براساس طرح جدید کشاورزان ۱.۵ درصد از بها محصولاتشان را به عنوان حق بیمه پرداخت خواهد کرد تا تمام ارزش محصولاتشان را در برابر آسیب های طبیعی بیمه کند.
روز چهارشنبه «راجنات سینگ» وزیر کشور هند پس از آنکه کابینه این کشور این طرح را تائید کرد، گفت: این طرح از خودکشی کشاورزان که به دلیل خراب شدن محصولاتشان بر اثر آسیب های طبیعی بود، محافظت می کند.
طرح بیمه محصولات کشاورزی که از سوی نخست وزیر این کشور مطرح شده بود، یکی از تلاش های دولت «نارندار مودی» نخست وزیر هند در راستای وعده اش به منظور شکوفایی مجدد جامعه کشاورزی پس از دو دوره انتخابات اخیر است.
مودی در توئیتر اظهار کرد: این طرح نه تنها به حفظ بهترین تدابیر سیاسی گذشته کمک می کند، بلکه تمام کاستی های پیشین را رفع می کند. این یک روز تاریخی برای هند است.
طرح های پیشین به دلیل پیچیده بودن توسط جامعه کشاورزی مورد انتقاد قرار می گرفت و همچنین این طرح ها تمامی ارزش محصول را در برابر آسیب های طبیعی مورد پوشش قرار نمی دادند.
با نگاهی به برنامه فعلی بیمه محصولات در می یابیم که تنها ۲۳ درصد ارزش محصولات پوشش داده شده است.
«رادا موهان سینگ» وزیر کشاورزی این کشور می گوید که امیدوار است این پوشش را به ۵۰ درصد افزایش دهد.
این طرح در ماه آوریل یعنی فصل کاشت زراعی اجرا می شود.
«دکتر خان»، رئیس شورای مواد غذایی و کشاورزی هند به خبرگزاری فرانسه گفت: این طرح یک پیام راسخ سیاسی از سوی دولت است و کشاورزان را از هراس خرابی محصولات رها می کند.
این در حالی است که دولت مودی نیز با تظاهرات گسترده کشاورزان به منظور تسهیل کسب و کارشان برای خرید زمین مواجه شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده