ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خروج نخبگان از کشور می‌تواند موضوع پدافند غیرعامل باشد

خروج نخبگان از کشور می‌تواند موضوع پدافند غیرعامل باشد

ایسنا/ رییس شورای پدافند غیرعامل استان قزوین گفت: در حال حاضر مساله فرار مغزها و خروج نخبگان از کشور می‌تواند موضوع پدافند غیرعامل باشد.
مرتضی روزبه در همایش نقش پدافند غیرعامل در تهدیدات زیست محیطی که در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد، اظهار کرد: پدافند غیرعامل از ویژگی‌هایی برخوردار است که محدود به هیچ دوره زمانی خاصی نیست و همه مسائل به گونه ‌ای با این حوزه مرتبط هستند.
وی افزود: در حوزه دفاع، نهادهایی وجود دارند که مسئولیت مستقیم دارند که به تقویت این بخش می‌پردازند اما در حوزه پدافند غیرعامل همه ارگان‌ها و اشخاص در جامعه نقش و سهم دارند.
استاندار قزوین با بیان اینکه پدافند غیرعامل زمان و مکان را نمی‌شناسد، تصریح کرد: پدافند غیرعامل محدویت موضوعی ندارد و کار بسیار سنگینی است که همه باید نسبت به آن از آگاهی لازم و مطلوبی برخودار باشند.

روزبه تصریح کرد: پدافند غیرعامل همه جامعه را در همه سطوح در بر می‌گیرد به گونه‌ای که موضوع فرار مغزها و خروج نخبگان از کشور می‌تواند در حوزه پدافند غیرعامل مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد.
وی با تاکید بر اینکه دشمن‌شناسی باید به شکل کارشناسی و بسیار دقیقی در دستور کار قرار گیرد، ادامه داد: مسائل امروز مسائل بسیار پیچیده‌ای است و حرکت دشمن در فضاهای جدید به صورت خیلی نرم اتفاق می‌افتد.

استاندار قزوین خاطرنشان کرد: هفته پدافند غیرعامل هفته ارزیابی عملکرد است و حساسیت این موضوع بسیار آشکار است، بنابراین باید از سطحی‌نگری پرهیز کرده و با دقت مسائل این حوزه را مورد بررسی و ارزیابی قرار داد.
وی بر آموزش مستمر در حوزه پدافند غیرعامل تاکید و اضافه کرد: در حال حاضر در تمامی دنیا توجه به موضوع پدافند غیرعامل به عنوان یک قاعده کلی پذیرفته شده است که در همین راستا همه مدیران باید با این حوزه به خوبی آشنایی داشته باشند.
روزبه اضافه کرد: امروزه دستگاهی نیست که با موضوع پدافند غیرعامل مرتبط نباشد و نگاه پدافند غیرعامل در اجرای پروژه‌ها موضوعی بسیار با اهمیت و ضروری است که باید تلاش کرد تا نکات و حساسیت‌های آن موشکافی شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده