ابتکار: هیچکس نمی‌تواند منکر نقش امام در تبیین و تعریف جایگاه زن شود

ابتکار: هیچکس نمی‌تواند منکر نقش امام در تبیین و تعریف جایگاه زن شود

نسیم/ معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست در همایش پاسداشت بانو خدیجه ثقفی گفت: زندگی ایشان پیامی به جهان اسلام است که الگوهای رفتاری و زندگی وی می‌تواند در جهان امروز و شرایط سخت امروز راهگشا باشد چرا که ایشان در نهضت امام خمینی با یقین و صبر در کنار ایشان ایستادگی کرد.

ابتکار ادامه داد: متأسفانه ما ایرانیان الگوی مصرف و معیشت صحیحی نداریم و تا رسیدن به رفتار مطلوب فاصله‌ای زیادی داریم در این راستا رفتارها و توجه بانو ثقفی به مسائل کوچک مانند صرفه‌جویی، توجه به طبیعت می‌تواند برای ما الگوی مناسب باشد تا در مسائلی چون مصرف صحیح آب انرژی و حتی تولید برای خود الگو داشته باشیم.

ابتکار با بیان اینکه امروزه برخی سعی می‌کنند ترجمانی غلط از اسلام و مقام زن ارائه دهند، گفت: هیچ کس نمی‌تواند منکر نقش امام در تبیین و تعریف جایگاه مقام زن شود چرا که ایشان همواره جایگاهی مهم و ماورائی برای زنان قائل بودند، حرکت ایشان در این راستا حرکت عمیق معرفتی و دینی بود چرا که ایشان با قراردادن روز ولادت حضرت زهرا (س) به عنوان روز زن یک جریان‌سازی اجتماعی پدید آوردند و روز ولادت دخت پیامبر (ص) را از محافل و روایات به عرصه اجتماع آوردند تا برای همه الگوسازی شود.

رئیس سازمان محیط زیست تأکید کرد: ما بیش از هر چیز به نگاه اعتدالی به امام در همه عرصه‌ها به ویژه عرصه بین المللی و ایستادگی در برابر تحریف‌های عامدانه از اسلام و ضد زن که توسط برخی گروه‌های اسلام‌نمای داعشی انجام می‌شود نیازمندیم چرا که برخی از این گروه‌ها سعی دارند نگاهی ابزاری و خفّت‌بار به زنان داشته باشند و این نگاه را به دین مبین اسلام اطلاق می‌دهند ما رسالت داریم که نگاهی اعتدالی و درست از این موارد ارائه دهیم.
ابتکار خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید سعی دارد این نگاه اعتدالی را در میان جامعه گسترش دهد و این نگاه نه تنها محدود به زنان بلکه باید در میان مردان و زنان انجام شود چرا که اگر تعادل‌بخشی گسترش یابد بسیاری از خشونت‌ها، اختلافات و نفرت‌ها وجود نخواهد داشت و این تعادل‌بخشی میان زنان و مردان در کشور ما یک امر ضروری است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابتکار: هیچکس نمی‌تواند منکر نقش امام در تبیین و تعریف جایگاه زن شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X