ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ابتکار: هیچکس نمی‌تواند منکر نقش امام در تبیین و تعریف جایگاه زن شود

ابتکار: هیچکس نمی‌تواند منکر نقش امام در تبیین و تعریف جایگاه زن شود

نسیم/ معصومه ابتکار رئیس سازمان محیط زیست در همایش پاسداشت بانو خدیجه ثقفی گفت: زندگی ایشان پیامی به جهان اسلام است که الگوهای رفتاری و زندگی وی می‌تواند در جهان امروز و شرایط سخت امروز راهگشا باشد چرا که ایشان در نهضت امام خمینی با یقین و صبر در کنار ایشان ایستادگی کرد.

ابتکار ادامه داد: متأسفانه ما ایرانیان الگوی مصرف و معیشت صحیحی نداریم و تا رسیدن به رفتار مطلوب فاصله‌ای زیادی داریم در این راستا رفتارها و توجه بانو ثقفی به مسائل کوچک مانند صرفه‌جویی، توجه به طبیعت می‌تواند برای ما الگوی مناسب باشد تا در مسائلی چون مصرف صحیح آب انرژی و حتی تولید برای خود الگو داشته باشیم.

ابتکار با بیان اینکه امروزه برخی سعی می‌کنند ترجمانی غلط از اسلام و مقام زن ارائه دهند، گفت: هیچ کس نمی‌تواند منکر نقش امام در تبیین و تعریف جایگاه مقام زن شود چرا که ایشان همواره جایگاهی مهم و ماورائی برای زنان قائل بودند، حرکت ایشان در این راستا حرکت عمیق معرفتی و دینی بود چرا که ایشان با قراردادن روز ولادت حضرت زهرا (س) به عنوان روز زن یک جریان‌سازی اجتماعی پدید آوردند و روز ولادت دخت پیامبر (ص) را از محافل و روایات به عرصه اجتماع آوردند تا برای همه الگوسازی شود.

رئیس سازمان محیط زیست تأکید کرد: ما بیش از هر چیز به نگاه اعتدالی به امام در همه عرصه‌ها به ویژه عرصه بین المللی و ایستادگی در برابر تحریف‌های عامدانه از اسلام و ضد زن که توسط برخی گروه‌های اسلام‌نمای داعشی انجام می‌شود نیازمندیم چرا که برخی از این گروه‌ها سعی دارند نگاهی ابزاری و خفّت‌بار به زنان داشته باشند و این نگاه را به دین مبین اسلام اطلاق می‌دهند ما رسالت داریم که نگاهی اعتدالی و درست از این موارد ارائه دهیم.
ابتکار خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید سعی دارد این نگاه اعتدالی را در میان جامعه گسترش دهد و این نگاه نه تنها محدود به زنان بلکه باید در میان مردان و زنان انجام شود چرا که اگر تعادل‌بخشی گسترش یابد بسیاری از خشونت‌ها، اختلافات و نفرت‌ها وجود نخواهد داشت و این تعادل‌بخشی میان زنان و مردان در کشور ما یک امر ضروری است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده