ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تناسب اندام از رژیم 480 دقیقه‌ای چه می‌دانید؟

تناسب اندام/ از رژیم 480 دقیقه‌ای چه می‌دانید؟

دکتر سلام/ بر پایه تحقیقات انجام گرفته در انستیتو salkکه در مجله Cell Metabolism نوشته شد، رژیم غذایی 480 دقیقه ای در روز ( از 8 صبح تا 4 بعدازظهر ) قادر است از بوجود آمدن اچاقی جلوگیری کرده و ریسک بتلا به دیابت را بدون تغییر مقدار آن میزان کالری را کاهش دهد.
اگر مقدار کالری دریافتی خود را تغییر ندهید اما زمان خوردنتان را در روز به 8 ساعت کاهش دهید شما می توانید علاوه بر کاهش وزن از ابتلا به عوارض متابولیکی نظیر دیابت در امان باشید.
به گفته ی Satchin pandaاگر چه آنچه می خوریم مهم است اما مهمتر از آن زمانی است که می خوریم . معجزه این روش که بدون کاهش میزان مواد غذایی صورت می گیرد به عملکرد میتوکندریها درکبد بر می گردد. درمیان سایر موارد، این میتوکندریها که غذاها را فرآوری میکند دارای سیکل مشخصی ازنظر ساعت کار واستراحت هستند. هنگامیکه درحال استراحت هستند، میتوکندریها تقسیم می شوند و چنانچه دراین مدت شما غذا بخورید شما آنها را مجبور می کنید که به سرکارشان برگردند و سبب ایجاد اختلال در سیکل متابولیک آنها می شوید . این موضوع سبب افزایش سرعت تخریب DNAدر این میتوکندریها نسبت به میتوکندریهایی که در زمان تقسیمشان بوسیله ی اطلاعات غذایی بمباران نمی شوند، می گردد.
دراین تحقیق مشخص گردید موشهای تحت رژیم 8 ساعته که با رژیم غنی وکافی تغذیه می شوند نسبت به موشهایی که با همین مقدار غذا اما در کل ساعات شبانه روز تغذیه می شوند فعال تر و با انرژی ترند.
نویسندگان مقاله معتقدند این موشها در برابر چاقی، هایپرانسولینمیا، hepatic steatosisیا کبد چرب و التهاب محافظت می شود و دارای هناهنگی حرکتی بهتری هستند.
به گفته ی دکتر panda، ساعت بیولوژیک ما (Circadian clock)اعمال بدن را درطول روز از هم مجزا می کند درنتیجه ارگانهای ما سالم می مانند، اما این ساعت درکبد شما بصورت ساعت خورشیدی کار نمی کند زیرا به راحتی قادر به تشخیص روشنایی وتاریکی نیست تا بتواند اعمال کبد را بر اساس ساعت روز تنظیم کند. به جای آن اطلاعات خود را از طریق زمان خوردن غذا بدست می آورد. کبد شما نیاز دارد بداند که چه موقع آخرین لقمه ی غذای شب خود را می خورید زیرا این موضوع به میتوکندریها می گوید که شما می توانید با اطمینان خاطر به تقسیم بپردازید اما اگر شما تمام مدت درحال خوردن باشید این ساعت درونی نشانه ها را در تعداد دفعات زیادی دریافت می کند و سعی میکند که بارهای بسیار زیادی خود را با آن تطبیق دهد وهرگز نمی تواند بفهمد که چه موقع وقت آغاز خوردن است.
این تطابق اجباری ریتم سیرکادین و در نتیجه تخریب میتوکندریها یکی از دلایلی است که کارکنان شیفتی را 150 درصد بیشتر به بیماریهای متابولیک نسبت به کارکنان با زمان کاری استاندارد (از نظر زمان خوردن وخوابیدن) مبتلا می کند.
مفهوم رژیم 8 ساعت این نیست که دائماً دراین 8 ساعت غذا بخورید شما می توانید از هشت صبح تا 4 بعدالظهرسه وعده ی غذای اصلی و دومیان وعده ی خود را بر اساس فواصل زمانی لازم میل کنید. این رژیم به افرادی که درحال حاضر به دیابت مبتلا هستند، توصیه نمی شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده