ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

یک کارشناس روس: رفتار عربستان برای تهران، از سیاست اسرائیل خطرناک تر است

یک کارشناس روس: رفتار عربستان برای تهران، از سیاست اسرائیل خطرناک تر است

خبرآنلاین/ متن پیش رو در خبرآنلاین منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

یک کارشناس روس معتقد است در برهه کنونی و در وضعیت آشفته ای که خاورمیانه را فراگرفته رفتار عربستان سعودی از سیاست های تلاویو برای تهران خطرناک تر است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از بخش انگلیسی وب سایت ایران رو، ولادیمیر الکسییف در تحلیلی ادعا کرده است که عربستان و اسرائیل هر دو از ائئلاف روسی ـ شیعی ناراحت و خشمگین هستند اما سعودی ها بیش از اسرائیل از این ائتلاف ضرر خواهند کرد.
این نویسنده روس که پیشتر نیز در مقاله هایی تجزیه شدن عربستان در نتیجه ائتلاف روسی ـ شیعی را پیش بینی کرده بود در این مقاله می نویسد: آنچه که اکنون برای روسیه و تهران اهمیت کلیدی دارد، وارد کردن ضربه نیرومند به آمریکایی هایی است که عربستان سعودی و سایر اعضای عربستانی اوپک را به کاهش قیمت نفت جهت لطمه زدن به اقتصاد روسیه و ایران و فراهم کردن سود برای خود آمریکا از محل فرآوری نفت وادار می کنند. روسیه و ایران می خواهند ایالات متحده را از خاور میانه بیرون انداخته و همزمان موج افراطی گری و تروریسم سنی را که شمال قفقاز روسی، نزدیک ترین متحدان روسیه در آسیای مرکزی و ایران شیعه را تهدید می کند، متوقف بکنند.
به گزارش خبرآنلاین ولادیمیر الکسییف در ادامه می افزاید: درست است که ایران و اسراییل مانند سابق دو حریف منطقه ای هستند ولی به نظر می آید که رفتار عربستان سعودی در خاورمیانه برای تهران از سیاست تل اویو که هدف حفظ امنیت کشور خود را دنبال می کند، خطرناک تر است.

به نوشته این کارشناس مسائل خاورمیانه که عمدتا برای وب سایت ایران رو قلم می زند، اسراییل از کمک روسیه به ایران در جهت تقویت نفوذ خود در منطقه خاور میانه ناراضی است ولی این نارضایتی قبل از همه شامل حال مساعدت ایران به حزب الله است. البته بنیامین نتانیاهو خوب می فهمد که اگر داعش و متحدان تروریست آن به دولت یهودی هجوم جدی ببرند، ایالات متحده به کمک اسراییل نخواهد شتافت.

به گزارش خبرآنلاین این نویسنده با اشاره به موج سوم انتفاضه فلسطینی که هم اکنون شکل گرفته است می نویسد: این موج به وضوح نشان می دهد که البته ایالات متحده مانند سابق متحد راهبردی اسراییل است و حتماً سعی خواهد کرد به طور کامل به منطقه برگردد ولی در حال حاضر کمک روسیه و ایران به دمشق در زمینه مقابله با تروریسم است که حقیقتاً امنیت دولت یهودی را تأمین می کند. همچنین معلوم می شود که مسکو تا سال های زیادی به نیروی خارجی برتر در خاورمیانه تبدیل می گردد.

این نویسنده در ادامه به این سوال پاسخ داده است که آیا سعودی ها می توانند با پیشنهادات چند ده میلیارد دلاری خود به مسکو باعث ایجاد شکاف در این ائتلاف شوند و آیا مسکو حاضر است در ازای دلارهای نفتی عربستان ائتلاف با ایران شیعی را واگذارد یا خیر؟

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده