ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

این سه اخلاق ما را اهل جهنم می‌کند

این سه اخلاق ما را اهل جهنم می‌کند

قدس آنلاین/ جهنم جایگاه بدکاران و پرده دران محضر الهی است که در آیات قرآن و نیز روایات معصومین علیهم السلام در پاسخ بدی های انسان وعده داده شده است، آنچنان که خداوند متعال در آیات 21 و 22 سوره مبارکه نباء می فرماید: «دوزخ در کمین باشد؛ منزلگاهى براى سرکشان».
امیرمومنان علی (ع) می فرمایند: «بترسید از آتشى که ژرفایش بسیار است و گرمایش شدید و عذابش نو به نو. سرایى است که در آن رحمتى نباشد و دعا و خواهشى در آن شنوده نشود و اندوهى در آن زدوده نگردد.»
همان حضرت می فرمایند: « بدانید که این پوست نازک را یاراى آتش نیست؛ پس به خود رحم کنید، شما در مصیبت ها و گرفتاری هاى دنیا آتش را آزموده اید. آیا دیده اید که وقتى یکى از شما خارى به بدنش مى خلد، یا به زمین مى خورد و خونى مى شود و یا شن هاى داغ، پایش را مى سوزاند، چگونه بیتابى مى کند؟! پس، چگونه خواهد بود، اگر میان دو لایه آتش، همبسترِ سنگ و همدمِ شیطان باشد؟!»

**جالب آنکه روایات چرایی افتادن انسان در ورطه جهنم را نیز تصریح کرده اند.
رسول خدا (ص) در این باره می فرمایند: «جهنم را درى است که کسى از آن وارد نمى شود، مگر آن که با معصیت خدا خشم خود را فرو نشانده است.»
و از نبی مکرم اسلام (ص) است که: « سه خوى از اخلاق دوزخیان است: تکبر، خودپسندى و بداخلاقى.»
همچنین، امام صادق (ع) فرموده اند: «سه خوى است که اگر در مرد باشد، باکى نیست که بگویى او دوزخى است: خشونت و بزدلى و بخل. و سه خوى است که اگر در زن باشد، پروایى نیست که بگویى او دوزخى است: بى حیایى، بزرگ منشى و فخر فروشى.»
همچنین حضرت رسول (ص) می فرمایند: «هر تندخوىِ خشنِ مغرورِ گردن فرازِ حریصِ خسیسِ بى خیر، اهل دوزخ است و اهل بهشت ، مستضعفان بى پناهند.»

به تصریح آیات و روایات طعام و خوراک دوزخیان نیز بسیار دردناک و گزنده است آنچنان که خداوند متعال در آیات 6 و 7 سوره مبارکه غاشیه می فرماید: «براى دوزخیان خوراکى جز ضریع (خار خشک سمّى) نیست، که نه چاق کند و نه گرسنگى را باز دارد».
پیامبر اکرم (ص) فرمودند: «ضریع چیزى است در دوزخ همانند خار، که از [گیاه] صبر زرد، تلخ تر است و از مردار، بدبوتر و از آتش، داغ تر. خداوند آن را «ضریع» نامیده است.»

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X