ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

قشقاوی: انتظار موضع گیری علنی از طرف عربستان سعودی داریم

قشقاوی: انتظار موضع گیری علنی از طرف عربستان سعودی داریم

مهر/ معاون پارلمانی، کنسولی و امور ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه با اشاره به آخرین وضعیت ۲ مامور سعودی عامل تعرض به ۲نوجوان عمره گذار گفت: در این رابطه انتظار موضع گیری علنی از طرف عربستان سعودی داریم.

حسن قشقاوی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده ۲ مامور سعودی عامل تعرض به ۲ نوجوان عمره گذار در فرودگاه جده، اظهار داشت: آخرین خبری که از پرونده داریم مربوط به دیروز است و از آن به بعد تاکنون تحول جدیدی رخ نداده است.

وی افزود: بر این اساس، این ۲ مامور بازداشت هستند و پرونده آنها در دست دادستان بوده و در مرحله صدور کیفرخواست قرار دارد و مقام ذیربط سعودی نیز اعلام کرده که به اشد مجازات خواهند رسید و حتی موعد مجازات را هم اعلام خواهند کرد که خانواده شاکیان نیز در جریان قرار بگیرند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا نماینده کنسولگری جمهوری اسلامی در محل و زمان اجرای حکم حضور خواهند داشت یا خیر تصریح کرد: حداقل در رابطه با خانواده شاکیان چنین خواسته ای داشته اند و احتمالا نماینده کنسولی هم خواهد بود، اما باید جلوتر برویم تا ببینیم ماجرا به کجا می رسد.

قشقاوی افزود: مقامات عربستانی در ملاقات ها ابراز تاسف عمیق کرده اند، افکار عمومی ما خواستار موضع گیری علنی است.

معاون وزیر امور خارجه کشورمان در رابطه با وضعیت عذرخواهی رسمی دولت عربستان بابت این اتفاق اظهار داشت: ممکن است برداشت ها درباره عذرخواهی رسمی متفاوت باشد؛ آنها در سطوح مختلف ملاقات های دیپلماتیک ابراز شرمساری و تاسف عمیق کرده اند و در ملاقات های دیپلماتیک هر موضعی که به سفیر ما اعلام کنند، یک موضع رسمی از طرف دولت آنها تلقی می شود و این یک عرف جاری است.

قشقاوی در عین حال تاکید کرد: البته شدت واقعه به گونه ای است که افکار عمومی ما انتظار موضع گیری علنی و رسمی را از طرف دولت سعودی دارند و ما نیز امیدواریم که طرف سعودی با درک شرایط افکار عمومی ما چنین کاری را انجام دهد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده