ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ضعف فرهنگی زیربنای تمام آسیب‌های اجتماعی است

ضعف فرهنگی زیربنای تمام آسیب‌های اجتماعی است

زنان خبر/ حلیمه رمضانی کارشناس مسائل اجتماعی در گفت و گو با زنان خبر با اشاره به افزایش آمار اعتیاد زنان اظهار داشت: اعتیاد یکی از آسیب‌های اجتماعی به شمار می رود و زیربنای تمام آسیب‌های اجتماعی از جمله اعتیاد، معضلات فرهنگی است و در صورتی که بتوانیم بر مشکلات فرهنگی فائق آییم، مسلما در مبارزه با اعتیاد و کاهش آن در جامعه می‌توانیم موفق شویم.
وی افزود: متاسفانه سن اعتیاد نیز کاهش یافته و یکی علل این معضل کاهش کرامت نفس میان زنان است. اعتیاد به مواد مخدر صنعتی و روان‌گردان‌ها یکی از معضلات جوامع کنونی است و برخی از زنان و دختران ناآگاهانه برای کسب لاغری و زیبایی به سمت این مواد روی ‌می‌آورند.
رمضانی ادامه داد: توجه افراطی به معیارهای ظاهری و سطحی نشان دهنده کاهش کرامت و عزت نفس میان زنان بوده که افزایش آمار جراحی بینی نیز موید این مسئله است و دختران جوان به دلیل نداشتن آگاهی دست به کارهایی میزنند که زیبایی بیشتری به دست آورند که این موضوع آنها را در مقابل اعتیاد آسیب پذیر می‌کند.
این جامعه شناس گفت: افزایش اطلاع و دانش افراد جامعه به ویژه دختران و پسران جوان نسبت به مقوله اعتیاد وعوارض آن ضروری است و هویت‌های زنانه برای پیشگیری از اعتیاد باید باز تعریف و مقوله‌های ارزشمند فرهنگی و اجتماعی برای جوانان تشریح شود.
وی یادآور شد: استفاده از الگوهای کلیشه‌ای غربی جوانان را به سمت اعتیاد سوق می‌دهد و پس از بازتعریف هویت زنانه باید الگوسازی محتوایی صورت گیرد تا اصلاح نگرش میان جوانان و نوجوانان را داشته باشیم و استفاده از الگوسازی محتوایی نشانه سعادتمندی زنان است و می‌تواند در کاهش همه آسیب‌های اجتماعی موثر واقع شود.
رمضانی مطرح کرد: در صورتی که همه مردم و مسئولان برای کاهش اعتیاد و رفع ریشه‌های آن بسیج شوند و یک عزم عمومی در این راستا فراهم شود، مبارزه جدی با مواد مخدر صورت خواهد گرفت و می‌توانیم در آینده شاهد رشد و تعالی هرچه بیشتر جوانان این مرز و بوم باشیم

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X