ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روزنامه هندی: ایران و هند طرح توسعه حوزه گازی فرزاد ب را نهایی می کنند

روزنامه هندی: ایران و هند طرح توسعه حوزه گازی فرزاد ب را نهایی می کنند

ایرنا/ یک نشریه هندی نوشت:دهلی نو و تهران تصمیم گرفته اند که سرمایه گذاری برای توسعه حوزه گازی فرزاد ب را تا اکتبر(مهر) نهایی کنند.

روزنامه انگلیسی زبان «اکونومیک تایمز» روز سه شنبه با انتشار مطلبی اضافه کرد:حوزه گازی فرزاد ب درسال 2008 توسط شاخه خارجی شرکت نفت وگاز طبیعی هند کشف شد ولی تحریم ها مانع از اجرای طرح توسعه این میدان شد.
درادامه این مطلب با اشاره به دستاوردهای سفر وزیر نفت وگاز طبیعی هند به ایران آمده است :سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری هند در ایران می تواند منافع زیادی برای 2 کشور داشته باشد.
به نوشته این روزنامه ،سرمایه گذاری هند برای احداث مجتمع های پتروشیمی ،کارخانه کود شیمیایی و مایع سازی گاز به سرعت روابط اقتصادی ایران و هند را گسترش می دهد.
در بخش دیگری از این مطلب با اشاره به ذخایر نفت وگاز در ایران آمده است:تولید کودهای شیمیایی با استفاده از گاز ارزان ،ارزش افزوده بالایی برای ایران و هند خواهد داشت .
درادامه سرمقاله روزنامه اکونومیک تایمز آمده است:«دارمندرا پرادهان » وزیر نفت وگاز طبیعی هند در سفر به چابهار خواستار واگذاری زمین و گاز به قیمت مناسب برای اجرای طرحهای پتروشیمی شده است.
به نوشته این روزنامه ،سرمایه گذاری در طرح های پتروشیمی و نفت وگاز ایران برای شرکت های هندی در چابهار از صرفه اقتصادی بالایی برخوردار است .
دربخش دیگری از این مطلب آمده است:ایران با داشتن ذخایر بزرگ گاز طبیعی و نزدیکی به هند از جایگاه ویژه ای برای تامین گاز مورد نیاز این کشور برخوردار است .
درادامه این مطلب اضافه شده است:گاز طبیعی تقریبا 9 درصد از سوخت هند را تشکیل می دهد و لازم است که این میزان افزایش یابد.
نویسنده این مقاله در ادامه، تولید کود شیمیایی در بندر چابهار با استفاده از گاز ارزان را برای هند بسیار مهم دانست و نوشت این اقدام نیاز داخلی هند به کود شیمیایی با قیمت ارزان را تامین می کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده