ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات کارت دعوت برای لاریجانی!

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/  کارت دعوت برای لاریجانی!

آخرین خبر/ گزیده‌ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز سه شنبه به شرح زیر می باشد.

آرمان – این روزنامه در مطلبی با عنوان « کارت دعوت برای لاریجانی!» به نقل از اسماعیل کوثری نماینده اصولگرای مجلس نوشت: «بعید می‌دانم آقای لاریجانی سرانجام به ائتلاف نپیوندد و بخواهد مستقل شرکت کند. نیامدن یکی دو نفر به جمع ائتلاف اصولگرایان مشکل جدی محسوب نمی‌شود.»

اعتماد- این روزنامه در مطلبی با عنوان« ترافیک دیپلماسی در تهران » در باره سفرهای اخیر مقام های خارجی به کشورمان نوشت: ایرانی که در راس دستگاه دیپلماسی آن مردی نشسته است که از بازی برد – برد و پایان بازی با حاصل جمع صفر سخن می‌گوید و در راس دستگاه‌های نظامی و امنیتی آن، ژنرال‌هایی که امنیت و ثبات ملی را به هیچ امتیازی واگذار نمی‌کنند.

وقایع اتفاقیه- اعلام جدید ترین آمار مشارکت اقتصادی زنان از سوی مرکز آمار ایران؛ رشد سهم زن از اشتغال در ایران

آفتاب یزد - این روزنامه در مطلبی با عنوان « تحویل قطره‌چکانی اس- 300» علی‌رغم آنکه در خبرها آمده بود که مقامات مسکو سامانه موشکی اس- 300 را تحویل ایران داده‌اند اما سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اعلام کرد تنها مرحله نخست اجرای قرارداد این سامانه انجام شده است.

شرق – علیرضا بهشتی عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس توصیه کرده است : بدنه اجتماعی فقط نظاره‌گر یا مطالبه‌کننده نباشد.

شهروند- ابوالقاسم چیذری مدیرعامل شرکت شهربان شهرداری تهران به این روزنامه از خیابان فروش‌هایی با روزی 30 میلیون تومان درآمد خبر داد وگفت: ٢٠ منطقه را به‌عنوان مکان‌های ویژه شناسایی کرده و متوجه شده‌ایم که در هر منطقه حدود ٥ تا ١٥نفر اغلب برای دستفروشی و بساط‌گستری اقدام به خیابان‌فروشی می‌کنند.

شرق – این روزنامه در گزارشی با اشاره به بحران گردشگری همسایه غربی نوشت : ترکیه برای مسابقان ایرانی تور پهن کرده است.

کیهان - عبدالله پوری‌‌حسینی رئیس سازمان خصوصی‌سازی از مقابله برخی دولتی‌ها با خصوصی‌سازی خبر داد و گفت: منافع برخی وزرا با خصوصی‌سازی به خطر می‌افتد.

همشهری - سیدشریف حسینی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس از حذف اعتبار ریزگردها، احیای تالاب ها و دریاچه ارومیه در لایحه بودجه 95 از سوی دولت خبر داد.

همشهری - این روزنامه با انتشار عنوان برای خواب خودرو پول بگیرید، با اشاره به تصویب ‌آیین‌نامه جدید قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو، نوشت: در آیین‌نامه اجرایی کنونی قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو نیز عرضه‌کنندگان خودرو ملزم به پرداخت روزشمار خسارت خواب خودرو در تعمیرگاه‌ها هستند.

ابتکار – این روزنامه در مطلبی با عنوان «طناب پوسیده نجات اصولگرایی » نوشت : تشتت میان جریان اصولگرا باعث شد که حامیان محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهوری دوره‌های نهم و دهم، به فکر این بیفتند که از فضای انتخاباتی استفاده کنند و زمزمه‌هایی برای بازگشت وی به عرصه سیاست را راه بیاندازند.

ابتکار - این روزنامه با درج عنوان بازگشت ابر سیاه تابستانی مگس های سفید، نوشت: هرچند درحال حاضر خبری از حضور میلیونی مگس های سفید در شهر تهران نیست و بارش ها فروردین ماه نیز در این امر تاثیر گذار بوده است. تا اینجا و گذشت دو ساله از هجوم مگس های سفید به پایتخت روش هایی مانند «آب شویه»، «نصب برچسب زرد» و «سمپاشی» مورد آزمایش قرار گرفت. روش هایی که گویا پاسخ مورد نظر در حذف حشرات سفید نبوده است. بازگشت به این سه روش به این معنی است که راه جدیدی کشف نشده و همکاری شهرداری تهران با دانشگاه ها امروز به جوابی نرسیده است.

اعتماد - روح الله حسینیان نماینده مجلس گفت:اصولگرایان جاذبه خود را نزد مردم از دست داده‌اند. اصولگرایان در انتخابات می‌نشینند لیست تهیه می‌کنند وهرچه پیرمرد است را در این لیست می‌گذارند. معلوم است که چنین لیستی هیچ جذابیتی برای مردم ندارد. جامعه ما یک جامعه جوان است لذا لیست پیرمردها نمی‌تواند جاذبه‌ای برای مردم ایجاد کند و آنها را وادار کند تا دنباله‌رو این لیست باشند و برای آن کار کنند.

آرمان - سید محمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با این روزنامه تاکید کرد: عده‌ای قصد دارند بابک زنجانی را فریب بدهند تا وی با دستگاه قضائی همکاری نکند و در نهایت به اعدام محکوم شود وی در باره موکلش مهدی هاشمی گفت: مهدی هاشمی به دلیل کمک به زندانیان نیازمند در بین زندانیان محبوبیت زیادی دارد و زندانیان وی را عاشقانه دوست دارند. در شرایط کنونی ما یک وکیل استخدام کرده‌ایم که پیگیر وضعیت پرونده زندانیانی شود که مهدی هاشمی به ما معرفی می‌کند.

آرمان –این روزنامه در مطلبی با عنوان « زمین‌خواری در پوشش پرورش حیوانات، » به نقل از علی تیموری مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت صید و شکار سازمان حفاظت محیط ‌زیست نوشت :برخی، دریافت زمین به منظور تکثیر و پرورش پستانداران و پرندگان وحشی در اسارت را بهانه‌ای برای تصرف زمین ها قرار داده‌اند.

کیهان – حسین شریعتمداری در یادداشتی با عنوان«این سوخت و آن تنور؟!» با اشاره به اینکه روزنامه‌های زنجیره‌ای، با آب و تاب از قول احمد توکلی نوشتند که دولت سابق 105هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی وام گرفته و پس نداده نوشت: انتظار آن بود که دولت ، آن را تکذیب می‌کرد. نویسندهتاکید کرد: همه شواهد موجود حکایت از آن دارد که در تنور برجام هیچ نانی پخته نشده است و آنهمه بزرگنمایی و تعریف و تمجیدهای اغراق‌آمیز درباره آن بی‌نتیجه باقی مانده است.حاشیه‌سازی‌های این روزها که ساخت وانتشار دروغ بزرگ یاد شده فقط یکی از آنهاست را می‌توان تهیه سوخت برای گرم نگاه داشتن تنور برجام تلقی کرد!نویسنده با بیان اینکه بنای حمایت از دولت قبلی ندارد اما انحراف دولت سابق از هنگامی آغاز شد که مسیر اصولگرایانه را رها کرده و بینش و منش دولت موسوم به اصلاحات را در پیش گرفت.

کیهان – این روزنامه با اشاره به جنجال روزنامه های اصلاح طلب درباره اظهارات احمد توکلی، نماینده مجلس درباره فساد اقتصادی در گزارشی با تیتر « 105/000/000/000/000 تومان فقط یک قلم تخلف دولت راستگویان» نوشت: «در حالی که احمد توکلی از تخلف 105 هزار میلیارد تومانی دولت روحانی در هزینه‌کردِ برداشت از صندوق توسعه ملی خبر داده بود، روزنامه‌های زنجیره‌ای در اقدامی قابل تامل و هماهنگ، این تخلف را به پای دولت پیشین نوشتند!

شرق –این روزنامه در یادداشتی به قلم سید هادی خسروشاهی، سرپرست پیشین نمایندگی ایران در مصر با تیتر «حج برویم با نرویم» نوشت: درباره حج تمتع امسال، به نظر می‌رسد به علت حصول نتایج مثبت در رابطه با مشکلاتی که بنی‌سعود به وجود آورد، حضور در مراسم حج امسال- آن هم به هر قیمتی- نمی‌تواند پذیرفتنی باشد؛ چراکه در مواقع احتمال ضرر، اجتناب از یک امر واجب، ضروری خواهد بود»

قانون- حسن بیادی که از حامیان روی کار آمدن احمدی‌نژاد در انتخابات 84 بود و بعداً از وی جدا شد، حالا می‌گوید حجم تخلفات دولت‌های نهم و دهم آنقدر زیاد بود که مجلس و قوه قضاییه نباید در مقابل آن سکوت می‌کردند ولی این تخلفات نادیده گرفته شد. او معتقد است احمدی‌نژاد ردصلاحیت نخواهد شد، چراکه با توجه به تخلفات، اساساً باید قبل از سال 88 او را ردصلاحیت می‌کردند.
شرق – این روزنامه در مطلبی با عنوان « جت‌های اختصاصی ثروتمندان درمهرآباد» نوشت :پول‌دارها همه جای دنیا شبیه هم هستند؛ حالا پول‌دارهای ایرانی یک گام دیگر به شبیه‌ترشدن به پول‌دارهای دیگر کشورهای جهان، به‌ویژه کشورهای غرب نزدیک‌تر شده‌اند. شما اگر به اندازه کافی پول‌دار هستید، می‌تواند با جت‌های اختصاصی کوچک به مقاصدتان پرواز کنید و برگردید.
جوان-این روزنامه در مطلبی باعنوان « حصر ارزش، حصر ضد ارزش! آقای کروبی!» نوشت: کروبی، شما به همان دلیل یا مصلحتی در حصر هستید و محاکمه هم نمی‌شوید که در «دوران طلایی امام» آیات شریعتمداری، قمی، روحانی و... محاکمه نشدند و در حصر ماندند...

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X