ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

باتری هایی با طول عمر بیشتر و شارژ سریع تر جایگزین لیتیوم ـ یون می شوند

باتری هایی با طول عمر بیشتر و شارژ سریع تر جایگزین لیتیوم ـ یون می شوند

۹ صبح/ نوعی باتری که ظرفیت آن پنج برابر باتری های لیتیوم ـ یون است از سال دیگر عرضه می شود. استارتاپ پریتو باتری یک باتری سه بعدی را طراحی کرده است که می تواند جریان بیشتری در مقایسه با باتری های کنونی نگه دارد. احتمال آتش سوزی باتری جدید کم تر بوده و سرعت شارژ آن فوق العاده می باشد در نتیجه می توان از آن برای صفحات خورشیدی و دستگاه های پوشیدنی استفاده کرد.

این باتری نتیجه چندین سال تلاش می باشند و سرمایه گذاری بسیاری توسط شرکت هایی نظیر Intel Capital صرف آن شده است. پریتو با اینتل همکاری می کند تا بتواند این باتری را برای دستگاه های کامپیوتری و پوشیدنی تا سال 2017 عرضه کند. این استارتاپ همچنین قصد دارد با همکاری و کمک چند استارتاپ دیگر این باتری را سال بعد عرضه کند. هدف اصلی امی پریتو ایجاد باتری های ارزان و پایدار برای مزارع بادی و خورشیدی می باشد.

باتری پریتو طراحی مجدد باتری های لیتیوم ـ یون می باشد که بر اساس ساختار دو بعدی عمل می کنند. ساختار باتری پریتو را می توان در فرایندهای تولیدی موجود به کار برد و هدف این شرکت ارائه فناوری به سازندگان باتری می باشد.

باتری های امروزی دارای الکترود می باشند و الکترولیت مایع نیز منجر می شود که یون های لیتیم شارژ شده حرکت کنند. در طی شارژ، یون های لیتیم از کاتد به سمت آند حرکت می کنند. در طی دشارژ نیز یون های لیتیوم از آند به سمت کاتد حرکت می کنند.

شارژ باتری های موجود به زمان بیشتری نیاز دارد. باتری پریتو الکترولیت های مایع را از بین برده و کاتد و آند در کنار یکدیگر قرار دارند. در نتیجه یون های لیتیم به سرعت شارژ می شوند. آندها که از مس ساخته شده اند چگالی بیشتری را در مقایسه با آند گرافیت استفاده شده در باتری های لیتیوم یون دارند.

تحقیقات در راستای تولید باتری هایی با طول عمر بیشتر به بیش از یک دهه رسیده است. در این میان باتری هایی نظیر نقره ـ روی ساخته شده اند که ظرفیت بالایی دارند اما باتری های لیتیوم ـ یون به دلیل قیمتی ارزان تر مورد توجه تولیدکنندگانی نظیر سونی و پاناسونیک می باشند.

پریتو معتقد است که باتری های جدید جایگزین باتری های پیشین خواهند شد. هدف قانع کردن باتری سازها به منظور تولید باتری های جدید می باشد.هدف اینتل تجاری ساختن فناوری باتری می باشد. سازنده چیپست دارای تجربه تولیدی بوده و می تواند دستگاه هایی برای تست باتری ایجاد کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده