نامه کودکان ایرانی به محیط بانان

نامه کودکان ایرانی به محیط بانان

ایسنا/ مسئول کمیته آموزش "انجمن زمین برای همه" گفت: در چهار دهه گذشته ۱۱۴ محیط بان جان خود را در راه حفاظت و حراست از مناطق حفاظت شده سرزمین از دست داده اند و بر این اساس و به منظور آشنایی کودکان با محیط زیست جشنواره نقاشی و نامه به محیط بانان در اصفهان برگزار می شود.

الهام نصر، با اشاره به اجرای جشنواره نقاشی و نامه به محیط بانان توسط انجمن زمین برای گفت: در دهه های اخیر تهدیدهای بسیار زیادی از جمله افزایش آلودگی های محیط زیستی، گرمایش جهانی، تغییرات اقلیمی، از دست رفتن تنوع زیستی، کاهش کیفیت منابع، تخریب زیستگاه ها و غیره چه در سطح ملی و چه در سطح جهانی دامنگیر محیط زیست شده است که به واسطه تاثیراتی که این تهدیدها بر حیات بشر و سایر موجودات زنده می گذارد نمی توان به راحتی از آن ها چشم پوشی کرد.

وی ادامه داد: از مقدمات رفع این مشکلات به طور قطع افزایش آگاهی های عمومی و ایجاد حساسیت در میان تمام اقشار جامعه است. این امر مهم در درجه اول نیازمند آموزش محیط زیست در تمام سطوح اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی است.

این کارشناس ارشد محیط زیست افزود: اگر هر یک از افراد جامعه نسبت به محیط زیست و دنیای اطراف خود احساس مسئولیت کنند این حساسیت در نهایت منجر به اصلاح در باورهای اجتماعی، قوانین مدنی، مدیریت و نظام آموزش کشور و نیز تدوین استانداردها و ضوابط دقیق زیست محیطی در ارتباط با همة فعالیت ها در جهت توسعة پایدار و حفظ منابع طبیعی خواهد شد.

نصر افزود: باید توجه داشت که آشنا کردن کودکان با محیط زیست با انگیزه شروع آموزش‌های زود هنگام به پایه گذاران و تصمیم گیران آتی سیاست‌های جامعه، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و می تواند افقی تازه‌ در ارتقای وضعیت محیط زیست کشور و حتی کل دنیا برای جامعه انسانی به ارمغان آورد.

وی تصریح کرد: در آموزش به کودکان توجه به این نکته ضروریست که این آموزش‌ها صرفاً شناساندن مخاطرات زیست محیطی‌ را طلب نمی کند و آنچه لازمه پیشرفت است ایجاد مسئولیت در کودکان به عنوان حامیان آگاه تفکرات زیست محیطی ست.

این کارشناس ارشد محیط زیست با اشاره به "جشنواره نقاشی و نامه به محیط بانان" گفت: اگر چه این جشنواره در سطح شهر اصفهان در حال اجراست اما تا کنون توجه مخاطبان زیادی در کل کشور به خود جلب کرده است و افراد و گروه هایی برای مشارکت در اجرای این طرح اعلام آمادگی کرده اند.

نصر خاطر نشان کرد: هدف از این طرح آشنا کردن کودکان با طبیعت، حیات و حش، گونه های در خطر انقراض و به ویژه اهمیت حضور و فعالیت محیط بانان در راستای حفاظت از طبیعت است. در این برنامه همگام با پخش پوستر و بروشور به آموزش چهره به چهره در مدارس نیز مبادرت گشته تا به این ترتیب به واسطه نامه و نقاشی دانش آموزان را با مفاهیم مهم تری آشنا کنیم.

وی افزود: همچنین برای هر چه زیست محیطی تر برگزار کردن این طرح و صرفه جویی در مصرف کاغذ و همچنین ارسال پستی طرح ها، پوستر و بروشورهای طرح در تارنمای انجمن به آدرس www.tefas.ir قرار گرفته و از مدرسان محیط زیست، معلمان و همچنین گروه های زیست محیطی دعوت کرده ایم با استفاده ازآن ها، نقاشی و نامه های کودکان را از طریق و بسایت برای ما ارسال کنند.

مهلت ارسال آثار تا 26 دی ماه، همزمان با روز ملی حمایت از حیوانات است و به همین مناسبت در مراسمی از برگزیدگان تقدیر خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نامه کودکان ایرانی به محیط بانان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X