عضو کمیسیون امنیت ملی: تمام قطعنامه‌های سازمان ملل و تحریم‌ها باید به‌صورت کلی برداشته شود

عضو کمیسیون امنیت ملی: تمام قطعنامه‌های سازمان ملل و تحریم‌ها باید به‌صورت کلی برداشته شود

تسنیم/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: نظر جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب این است که تمام قطع‌نامه‌های سازمان ملل و تحریم‌ها همه باید به صورت کلی برداشته شود.

عوض حیدرپور با اشاره به لغو تحریم‌ها در متن توافق مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران شامل تحریم‌های اقتصادی، پولی و بانکی است.
وی افزود: اگر امروز در جمهوری اسلامی ایران گرفتار فساد مالی هستیم بخشی از آن به این دلیل است که نمی‌توانیم در سیستم بانکی بین‌المللی به بیرون پول بفرستیم و به داخل کشور پول بیاوریم.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی مذاکرات شروع شد در آن تأکید شد که تحریم‌هایی که با کار هسته‌ای بر ایران اعمال کردند لغو شود.
وی تصریح کرد: در توافق‌نامه نتیجه بر این شد که، به مجرد اینکه توافق نامه نهایی انجام شد باید یک گزارش به شورای امنیت سازمان ملل فرستاده شود که متن توافق‌نامه آماده است و ارسال می‌شود.
حیدرپور گفت: شورای امنیت بعد از دریافت گزارش، بلافاصله باید در هفته آینده یک جلسه بگذارد و آن متن را به تصویب برساند و یک قطع‌نامه دهد که آن 6 قطع‌نامه که در گذشته بر علیه جمهوری اسلامی به تصویب رسیده لغو می‌شود.
وی بیان کرد: نظر جمهوری اسلامی ایران است و رهبر معظم انقلاب نیز تأکید کردند که تمام قطع‌نامه‌های سازمان ملل و تحریم‌ها همه باید به صورت کلی برداشته شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: صحبت‌‌های تیم مذاکره کننده به عنوان سندی برای جمهوری اسلامی ایران و در هفته آینده گزارش جمهوری اسلامی ایران از در زمینه توافق‌نامه به صورت کتبی در اختیار ملت ایران قرار می‌گیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو کمیسیون امنیت ملی: تمام قطعنامه‌های سازمان ملل و تحریم‌ها باید به‌صورت کلی برداشته شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X