ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو کمیسیون امنیت ملی: تمام قطعنامه‌های سازمان ملل و تحریم‌ها باید به‌صورت کلی برداشته شود

عضو کمیسیون امنیت ملی: تمام قطعنامه‌های سازمان ملل و تحریم‌ها باید به‌صورت کلی برداشته شود

تسنیم/ عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: نظر جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب این است که تمام قطع‌نامه‌های سازمان ملل و تحریم‌ها همه باید به صورت کلی برداشته شود.

عوض حیدرپور با اشاره به لغو تحریم‌ها در متن توافق مذاکرات هسته‌ای اظهار داشت: تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران شامل تحریم‌های اقتصادی، پولی و بانکی است.
وی افزود: اگر امروز در جمهوری اسلامی ایران گرفتار فساد مالی هستیم بخشی از آن به این دلیل است که نمی‌توانیم در سیستم بانکی بین‌المللی به بیرون پول بفرستیم و به داخل کشور پول بیاوریم.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی مذاکرات شروع شد در آن تأکید شد که تحریم‌هایی که با کار هسته‌ای بر ایران اعمال کردند لغو شود.
وی تصریح کرد: در توافق‌نامه نتیجه بر این شد که، به مجرد اینکه توافق نامه نهایی انجام شد باید یک گزارش به شورای امنیت سازمان ملل فرستاده شود که متن توافق‌نامه آماده است و ارسال می‌شود.
حیدرپور گفت: شورای امنیت بعد از دریافت گزارش، بلافاصله باید در هفته آینده یک جلسه بگذارد و آن متن را به تصویب برساند و یک قطع‌نامه دهد که آن 6 قطع‌نامه که در گذشته بر علیه جمهوری اسلامی به تصویب رسیده لغو می‌شود.
وی بیان کرد: نظر جمهوری اسلامی ایران است و رهبر معظم انقلاب نیز تأکید کردند که تمام قطع‌نامه‌های سازمان ملل و تحریم‌ها همه باید به صورت کلی برداشته شود.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: صحبت‌‌های تیم مذاکره کننده به عنوان سندی برای جمهوری اسلامی ایران و در هفته آینده گزارش جمهوری اسلامی ایران از در زمینه توافق‌نامه به صورت کتبی در اختیار ملت ایران قرار می‌گیرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده