ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

از این پس با گوشی موبایل خود به منشاء بروز خطای صفحه آبی مرگ ویندوز پی ببرید

از این پس با گوشی موبایل خود به منشاء بروز خطای صفحه آبی مرگ ویندوز پی ببرید

شهر سخت افزار/ سرانجام با گذشت چند سال، صفحه آبی مرگ (Blue Screen of Death) مشهور سیستم عامل ویندوز، این پیغام آشنا اما ناخوشایند، بروزرسانی شد و اکنون مایکروسافت در کنار کد خطای رخ داده، یک کُد QR را نیز به کاربر نمایش می دهد تا با اسکن آن توسط گوشی موبایل، به دلیل بروز خطا و راه حل احتمالی آن پی برد.

آخرین بروزرسانی صفحه آبی مرگ، به ویندوز 8 باز می گردد که مایکروسافت تصمیم گرفت تا در کنار پیغام خطا، یک اسمایلی غمیگن نیز با هدف همدردی با کاربر، نمایش داده شود و این تنها بروزرسانی صفحه آبی مرگ از ویندوز XP بود. اما این دفعه مایکروسافت چیز مفیدتری اضافه کرده است.

کد QR به کاربر این امکان را می دهد تا با اسکن آن توسط گوشی موبایل، به اطلاعاتی در رابطه با خطای رخ داده دست یابد. با اسکن کد QR از سوی کاربر، مرورگر گوشی اجرا شده و صفحه مربوط به همان کد را در وب سایت رسمی مایکروسافت بارگذاری می کند. در گذشته با وقوع خطای صفحه آبی مرگ، کاربر برای اطلاع از دلیل آن، می بایست کد خطا را یادداشت و سپس جستجو می کرد اما مشکل اصلی آنجا بود که معمولاً کسی موفق نمی شد به موقع کد را یادداشت کند و سیستم راه اندازی مجدد می گشت. در حالت معمول هنگامی که خطای صفحه آبی مرگ رخ می دهد، ویندوز پیش از راه اندازی مجدد سیستم، اطلاعاتی را در رابطه با وضعیت سیستم در هنگام وقوع خطا گردآوری و سپس در یک فایل Dump ثبت می کند، بنابراین اگر کاربر قصد اسکن کد QR را داشته باشد، حقیقتاً باید بسیار سریع عمل کند. بدون شک سرعت راه اندازی مجدد سیستم و فرصت اسکن کردن کد، متفاوت خواهد بود.

با اینکه مایکروسافت این تغییر را به طور رسمی معرفی نکرده، اما با توجه به شکل گیری گزارش هایی از ابتدای هفته جاری، به نظر می رسد اخیراً و ازطریق آپدیت های ارائه شده، اضافه شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده