ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش‌بینی اندیشکده آمریکایی درباره آینده حکومت آل‌سعود

پیش‌بینی اندیشکده آمریکایی درباره آینده حکومت آل‌سعود

فارس/ اندیشکده «بنیاد مسائل خلیج» مستقر در واشنگتن در گزارشی به نقل از چند منبع مطلع نوشت که ملک سلمان به نفع محمد بن سلمان، از پادشاهی عربستان سعودی کنار می‌رود.

اندیشکده مستقر در واشنگتن که به مسائل عربستان سعود و دیگر کشورهای خلیج فارس می‌پردازد و در آن چهره‌هایی ضد ال‌سعود تحلیل‌هایی ارائه می‌دهند، خبر داده که پادشاه عربستان سعودی درصدد کناره‌گیری از قدرت به نفع پسرش است.
«بنیاد مسائل خلیج» در یاداشتی نوشت: «سلمان آل سعود پادشاه سعودی درنظر دارد که پادشاهی‌اش را واگذار کرده و محمد پسرش را به عنوان پادشاه منصوب کند».
در این خبر آمده است: «ملک سلمان 80 ساله در حال دیدارهایی با برادرانش بوده تا حمایت آنها را از این اقدام جلب کند؛ اقدامی که سبب حذف محمد بن نایف ولیعهد کنونی و محبوب آمریکا خواهد شد».
در یادداشت اندیشکده مستقر در واشنگتن می‌خوانیم: «منابع مطلع گفتند که پادشاه(سعودی) به پادشاهی اردن اشاره کرده که در آن نظم و ساختار جانشینی، موضوع انتقال قدرت بین برادران حذف شده و نجانشینی مبتنی بر ساختار عمودی است».
این اندیشکده با اشاره به نداشتن فرزند پسر توسط ولیعهد کنونی سعودی ادامه داد: «بن نایف دو دختر دارد و به دلیل اعتیادش به کوکائین که روی فرزند آوری او اثر گذاشته، هیچ فرزند پسری ندارد. اما محمد بن سلمان دو دختر و دو پسر به نام‌های سلمان و مشور دارد».
در ادامه این گزارش هم آمده است: «سلمان اولین پادشاه سعودی خواهد بود که با رضایت خودش سلطنت را کنار گذاشته و پسرش را به عنوان پادشاه می‌گمارد. اقدام مشابهی توسط حمد بن خلیفه آل ثانی حاکم سابق قطری در سال 2013 انجام شد و او تمیم پسرش را به جای خود نشاند».
این اندیشکده با بیان آنکه ملک سلمان با توجه به تجربه از دست رفتن مناسب پسران پادشاهان قبلی به دنبال مرگ پدرشان، درصدد اطمینان از عدم تکرار این موضوع برای محمد بن سلمان است، نوشت: «سلمان درنظر دارد تا وقتی که زنده است اطمینان یابد پسر او پس از مرگش از قدرت کنار زده نشود».
در پایان این یادداشت هم می‌خوانیم: «منابع مطلع زمان دقیقی برای کناره‌گیری(سلمان) از قدرت اعلام نکردند اما معتقدند که ظرف چند هفته آینده این موضوع انجام خواهد شد. منابع همچنین گفتند که پادشاه در حال هزینه صدها میلیون دلاری برای جلب حمایت از این تصمیمیش در درون خاندان حاکم است».

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X