مقام مسئول: 98 شهرک صنعتی در سطح کشور بدون متقاضی است

مقام مسئول: 98 شهرک صنعتی در سطح کشور بدون متقاضی است

ایرنا/ مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران تعداد شهرک های در حال بهره برداری کشور را 765 شهرک اعلام کرد و گفت: از این تعداد 98 شهرک صنعتی کشور بدون متقاضی سرمایه گذاری است.

علی یزدانی روز سه شنبه در دیدار با فعالان اقتصادی و صاحبان صنایع تبریز اظهار کرد: امروز رسالت اول ما حمایت از صنایع کوچک و متوسط بوده و رسالت دوم نیز توسعه زیرساخت های صنعتی با اولویت گسترش صنایع است.
وی بر ضرورت حمایت از شهرک های صنعتی با اعمال معافیت های مالیاتی تأکید کرد و گفت: مشوق های خوبی برای شهرک های صنعتی از جمله بخشودگی جرایم در جهت حمایت از تولید و به بهره برداری رساندن طرح های نیمه تمام داده شده است.
مدیرعامل شهرک های صنعتی ایران تعداد واحدهای صنعتی در کل کشور را 87 هزار و 659 واحد اعلام و خاطر نشان کرد: از این تعداد 37 هزار و 120 واحد در شهرک های صنعتی مستقر هستند.
یزدانی اضافه کرد: از این تعداد 39 هزار و 610 واحد خرد ( زیر 10 نفر اشتغال)، 40 هزار و 220 واحد بین 10 تا 20 نفر اشتغال، چهار هزار و 351 واحد متوسط و سه هزار و 470 واحد بزرگ هستند.
وی با بیان اینکه 868 واحد صنعتی بزرگ در شهرک های صنعتی وجود دارد، افزود: 42 درصد واحدهای تولیدی و صنعتی در شهرک ها و نواحی صنعتی هستند.
یزدانی ادامه داد: 81 درصد واحدهای به بهره برداری رسیده در شهرک های صنعتی فعال بوده و 19 درصد نیز راکد هستند.
مدیرعامل شهرک های صنعتی ایران تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی آذربایجان شرقی را 54 مورد اعلام کرد و گفت: در 43 شهرک و ناحیه زمین واگذار شده و ساخت و ساز جریان دارد.
وی شهرک ها و ناحیه های صنعتی تقاضا محور در آذربایجان شرقی را شش مورد اعلام و تأکید کرد: مسئولان استان به گونه ای عمل کنند که سرمایه گذاری در کل شهرک ها و نواحی استان صورت گیرد.
یزدانی با اشاره به این که در برخی شهرک ها و نواحی به بهره برداری رسیده، زمین واگذار شده اما کارخانه ای به بهره برداری نرسیده است، گفت: در تعدادی از شهرک ها نیز کمتر از 10 واحد به بهره برداری رسیده است.
وی، اقدامات انجام شده در جهت رونق اقتصادی واحدهای تولیدی را ایجاد کارگروه تسهیل و موانع تولید در استان ها، افزایش اختیارات استانداران برای ضمانت اجرای مصوبات ابلاغ شده و خروج و جایگزینی ناوگان حمل و نقل فرسوده کشور عنوان کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام مسئول: 98 شهرک صنعتی در سطح کشور بدون متقاضی است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X