ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیردفاع ایتالیا: در سال 2016 نیز در افغانستان می مانیم

وزیردفاع ایتالیا: در سال 2016 نیز در افغانستان می مانیم

ایرنا/ 'روبرتا پینوتی' وزیر دفاع ایتالیا با اشاره به نفوذ عناصر داعش در افغانستان، اعلام کرد که نیروهای ایتالیایی در سال 2016 نیز جهت آموزش نیروهای افغانی در این کشور می مانند.

وزیر دفاع ایتالیا روز سه شنبه در نشستی در مقابل کمیسیون های مشترک خارجی و دفاع مجلسین سنا و نمایندگان گفت: داعش به داخل مرزهای افغانستان نفوذ کرده و تلاش می کند تا با القاعده گفت و گو کند اقدامات خرابکارانه را در بخش های مختلف از سر بگیرد.
وی افزود: شرکت ایتالیا در ماموریت ' Resolute Support ' در افغانستان آنطور که قبلا پیش بینی شده بود پایان نخواهد یافت بلکه ادامه می یابد. در حال حاضر حدود 800 نیروی ایتالیایی در هرات مستقر هستند که 200 نیرو به آن برای جایگزینی نیروهای اسپانیولی افزوده شده است. این نیروها هر روز به سوی مقر فرماندهی های منطقه جهت اموزش نیروهای مسلح و پلیس جابجا می شوند.
وی گفت: منطقه غرب افغانستان جایی که نیروهای ایتالیایی مستقر هستند، امن ترین منطقه در این کشور است، اما با این حال در این منطقه نیز حملاتی بوقوع پیوسته است.
وزیر دفاع افزود: مساله اینجا است که نیروهای افغانی متحمل قربانیان زیادی شده اند که برابر با ماهانه 650 نفراست. مبارزه دشوار است و این واحدها توان مبارزه خوبی از خود نشان داده اند اما نیاز به جبران نیروهای از دست رفته و مجهز کردن واحدها است. بنابراین فکر می کنیم که ادامه ماموریت غیر رزمی در این کشور مفید باشد، ماموریتی که ماهیت آموزشی دارد.
'پائولو جنتیلونی' وزیر خارجه ایتالیا نیز در خصوص نقش این کشور در ماموریت ناتو در افغانستان در مقابل کمیسیون های مشترک مجلس سنا و نمایندگان گفت: ناتو تعهد بیشتری برای ثبات افغانستان اتخاذ خواهد کرد که البته به سرعت و ساده نخواهد بود بلکه نیاز به تعهد بیشتر و غیر رزمی جامعه بین المللی است.
وی افزود: دولت افغان از ایتالیا درخواست تمدید ماموریت فرماندهی ناتو را که از اول ژانویه 2015 جایگزین ماموریت ایساف شده، کرده است. کشورهای عضو ائتلاف بین المللی در افغانستان مانند امریکا؛ ایتالیا؛ المان و ترکیه در ماه های نوامبر و دسامبر در خصوص تقویت تعهد خود در ماموریت های مختلف ناتو، تصمیم گیری خواهند کرد.
جنتیلونی گفت: تعهد جامعه بین المللی در افغانستان باید برروی خاتمه دادن به فصلی از تاریخ باشد که از 12 تا 13 سال است ادامه دارد. جامعه بین المللی همچنین باید با تهدیدات فزاینده داعش و پدیده مهاجرت های غیر قانونی مقابله کند با توجه به اینکه افغانستان امسال تبدیل به سومین کشور مهاجرتی شده است.
گفتنی است که ایتالیا از سال 2002 تا 2014 میلادی با اعزام بیش از سه هزار نظامی در افغانستان در ماموریت ایساف شرکت کرد و در طول این مدت 53 نفر از این نظامیان کشته شدند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده