ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صندوق بین‌المللی پول: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به اقتصاد جهانی صدمه می‌زند

صندوق بین‌المللی پول: خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به اقتصاد جهانی صدمه می‌زند

ایرنا/ صندوق بین‌المللی پول روز سه شنبه در گزارشی برای اولین بار و به طور رسمی هشدار داد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا موسوم به 'برگزیت' می تواند آسیب های جدی به اقتصاد منطقه و جهانی وارد سازد.

صندوق بین‌المللی پول (ای ام اف) گفته است که برگزیت می‌تواند چالش‌های جدی برای انگلیس و مابقی اروپا ایجاد کند. صندوق بین‌المللی پول گفته طرح همه‌پرسی خروج انگلیس که قرار است در 23 ژوئن برگزار شود، تاکنون نیز سبب ایجاد عدم اطمینان برای سرمایه‌گذاران شده است.
براساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، برگزیت می‌تواند یک‌صد میلیارد پوند برای اقتصاد انگلیس هزینه به بار آورده و نزدیک به میلیون فرصت شغلی در این کشور را تحت تاثیر قرار دهد.
این نهاد مالی بر این باور است که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می‌تواند سبب برهم خوردن و کاهش تجارت دوجانبه و نیز جریانات مالی و همگرایی منطقه ای شود.
این نهاد مالی همچنین در گزارش خود پیش‌بینی کرده است که رشد اقتصادی انگلیس در سال جاری میلادی 1.9 درصد باشد که نسبت به برآورد ژانویه گذشته که 2.2 بود، کاهش نشان می‌دهد.
صندوق بین‌المللی پول همچنین برای سال آینده میلادی، رشد اقتصادی 2.2 درصدی برای انگلیس پیش‌بینی کرده که نسبت به برآورد قبلی‌اش تغییری نکرده است.
این برای اولین بار است که صندوق بین‌المللی پول در مورد مشکلات و تهدیدات اقتصادی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به‌صورت رسمی نظر می‌دهد.
در همین حال گزارش دخالت گونه صندوق بین‌المللی پول با استقبال 'جورج آزبورن' وزیر دارایی انگلیس که قرار است در اواخر این هفته برای حضور در نشست بهاره این صندوق راهی واشنگتن شود، مواجه شده است .
جورج آزبورن هشدار صندوق بین‌المللی پول را 'صریح ' خوانده و گفته است: برای اولین بار، ما شاهد تاثیر مستقیم خطرات اقتصادی برگزیت بر روی اقتصاد انگلیس هستیم.
وی افزود: ترک اتحادیه اروپا خطراتی برای اقتصاد انگلیس دربر خواهد داشت و می‌توان این تاثیرات منفی را بر روی درآمد مردم و فرصت‌های شغلی ببینیم.
تاکنون شمار زیادی از شرکت‌ها و مدیران موسسات بزرگ اقتصادی انگلیسی از جمله انجمن بانکداران انگلیس و شرکت‌های عضو بازار بورس فوتسی 100 مخالفت خود را با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا اعلام کرده اند.
با این حال چنانچه رای دهندگان انگلیسی به خروج این کشور از اتحادیه رای دهند، انگلیس باید روابط تجاری جدیدی را با کشورهای عضو اتحادیه اروپا باز تعریف کند.
توافق دیوید کامرون با رهبران اروپایی و اعلام برگزاری همه پرسی خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در ژوئن آینده، سبب آشکار شدن شکاف و دودستگی عمیق در میان اعضای کابینه و حزب محافظه کار انگلیس بر سر ادامه حضور این کشور در این اتحادیه شده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده