ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لاوروف: سامانه پدافند موشکی آمریکا تهدید جدی برای روسیه و چین است

لاوروف: سامانه پدافند موشکی آمریکا تهدید جدی برای روسیه و چین است

ایرنا/ وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد: برنامه آمریکا برای استقرار پدافند موشکی خود در خاور دور، تهدید جدی برای روسیه و چین محسوب می شود و نگران کننده است.

لاوروف امروز (سه شنبه) در گفت و گو با خبرنگاران مغولی، ژاپنی و چینی در آستانه سفر خود به توکیو خاطرنشان کرد: مسکو و پکن نگران برنامه های آمریکا برای استفاده از شرایط موجود در شبه جزیره کره به منظور استقرار سامانه پدافند موشکی خود در منطقه هستند.
وی آمریکا را متهم کرد که با استفاده از شرایط پیچیده و تنش های به وجود آمده در شبه جزیره کره قصد دارد تسلیحاتی را در این منطقه مستقر کند که با تهدید واقعی موجود به هیچ وجه متناسب نیست.
وزیر امور خارجه روسیه گفت: واشنگتن قصد دارد در کره جنوبی در چارچوب طرح ایجاد موضع جدید پدافند موشکی امریکا در منطقه شمال شرق آسیا، اجزای سامانه موشکی خود را مستقر کند.
وی تصریح کرد: این موضع موشکی بخشی از سامانه پدافند موشکی جهانی آمریکا است.
لاوروف افزود: ادامه این سیاست آمریکا تهدید امنیتی برای روسیه و چین محسوب می شود و بر اثر آن ثبات راهبردی در منطقه همانند اروپا به هم خواهد خورد.
وی یادآوری کرد: نهادهای مربوطه روسیه و چین در سطح کارشناسان نشستی را برگزار و در ان به تبادل نظر و ارزیابی ها در مورد اوضاع منطقه شمال شرق آسیا پرداخته اند.
رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه گفت: در این نشست طرف های روس و چینی برای اقدام در شرایط کنونی به منظور تامین امنیت خود و رفع خطر سامانه آمریکایی در منطقه همفکری کردند.
بسیاری از کارشناسان بر این باورند که آمریکا بطور مصنوعی تنش ها در شبه جزیره کره را تشدید و تلاش می کند با تحریک کره شمالی این کشور را خطر و تهدید جدی برای امنیت منطقه و جهان قلمداد کند.
آمریکا برای این منظور هر ساله رزمایش های گسترده با کره جنوبی برگزار می کند و در آن اقدامات تحریک آمیز برای تحریک کره شمالی انجام می دهد و اقدامات متقابل پیونگ یانگ را دستاویزی برای استقرار تسلیحات خود ازجمله سامانه پدافند موشکی در شبه جزیره کره کرده است.
واشنگتن در اروپا هم به استقرار سامانه موشکی خود می پردازد تا از این طریق روسیه را در موضوعات مربوط به ثبات راهبردی جهانی در مخمصه قرار دهد و در این منطقه هم قبلا تهدیدهای موشکی برخی کشورها را بهانه کرده است که از نظر کارشناسان این بهانه ها کاملا احمقانه و بی اساس است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده