ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لژیونرهای ایرانی چقدر قیمت دارند؟

لژیونرهای ایرانی چقدر قیمت دارند؟

کاپ/ با فاکتور گرفتن دنیل داوری و استیون بیت آشور که مدت‌ها است در تیم ملی هیچ جایی ندارند، فوتبال ایران در فصل پیش‌رو 12لژیونر قطعی خواهد داشت.
البته در این میان مسعود شجاعی و مهرداد پولادی که فصل پیش در لیگ قطر فوتبال بازی می کردند، بدون تیم هستند و هیچ بعید نیست در روزهای آینده لژیونر باقی بمانند. با احتساب این دو بازیکن، تعداد لژیونرهای فصل آینده به14 خواهد رسید، لژیونرهایی که بر اساس اعلام سایت ترانسفر مارکت، ارزشی 16میلیون و 600هزار یورویی یا همان 59میلیارد و 760میلیون تومانی دارند. فراموش نکنیم که برای اینکه متر و معیار یکسانی برای تعیین ارزش لژیونرهای ایرانی داشته باشیم، سراغ سایت معتبر ترانسفر مارکت رفتیم. این را هم بگوییم که قیمت‌های تعیین‌شده در این سایت بیشتر صوری است و لژیونرهای ما الزاما این‌قدر پول نمی‌گیرند. به ‌طور مثال مثلا درباره کریم انصاری‌فرد گفته می‌شود مبلغ دستمز او بسیار ناچیز است در حد خورد و خوراک و جای خواب و از انتقال او از اوساسونا به تیم یونانی چیزی گیر باشگاه اسپانیایی نیامده است.
اشکان دژاگه
اشکان دژاگه را باید گران‌قیمت‌ترین لژیونر فوتبال ایران دانست، بازیکنی که سال گذشته از فولام انگلیس جدا شد تا برای العربی قطر بازی کند. این طور که سایت ترانسفر مارک مدعی شده، ارزش فعلی دژاگه 29ساله، مبلغی در حدود 3میلیون یورو است. به این ترتیب باید گفت اشکان در حال حاضر بیشتر از 10میلیارد تومان قیمت دارد، مبلغی که بیشتر از بودجه برخی از تیم‌های لیگ برتری ایران است! سایت ترانسفر مارکت در سال2012 ارزش اشکان را 5میلیون یورو تخمین زده بود. دژاگه در آن سال برای ولفسبورگ بازی می کرد و یکی از مهره‌های کلیدی این تیم در بوندس‌لیگا به حساب می‌آمد.
علیرضا جهانبخش
علیرضا جهانبخش از آن دست ستاره‌هایی بود که خیلی بی سر و صدا لژیونر شد. او دو سال پیش با قراردادی به ارزش 220هزار یورو از داماش راهی نایمخن هلند شد تا فوتبالش را در اروپا دنبال کند. جهانبخش که در لیگ ایران اصلا دیده نشده بود، در فوتبال هلند درخشید تا پس از بردن جایزه گاو برنزی راهی آلکمار شود. سایت ترانسفر مارکت، ارزش جهانبخش 21ساله در بازار جهانی را بیشتر از 2میلیون یورو تخمین زده است. به این ترتیب جهانبخش این روزها بیشتر از 7میلیارد تومان قیمت دارد و خریدش کار هر تیمی نیست.
رضا قوچان‌نژاد
رضا قوچان‌نژاد هرچه قدر در تیم ملی بازیکن موثری بوده، در تیم‌های باشگاهی‌اش عملکردی ناامیدکننده داشته است. گوچی زمانی که برای اولین بار پیراهن تیم ملی ایران را بر تن کرد، در لیگ بلژیک و تیم مطرح استاندار لیژ توپ می‌زد اما پس از مدتی کارش به حضور در الکویت کویت و الوکره قطر کشید! او این روزها بازیکن چارلتون انگلیس بوده و بر اساس اعلام سایت تراسنفر مارکت، یک میلیون یورو در بازار نقل و انتقالات ارزش دارد. به این ترتیب باید گفت گوچی 27ساله با وجود عملکرد نه چندان موفق در عرصه باشگاهی، بیشتر از 3میلیارد قیمت دارد.
علیرضا حقیقی
علیرضا حقیقی پس از پشت سر گذاشتن یک فصل ناامیدکننده در لیگ پرتغال و سقوط با پنافیل به لیگ دوم این کشور، حالا به روبین‌کازان روسیه برگشته تا دروازه‌بان سوم این تیم باشد. با این وجود حقیقی به واسطه فیکس بازی کردن در جام جهانی و جام ملت های آسیا، ارزشی 600هزار یوروی یا همان 2میلیارد تومانی در بازار نقل و انتقالات دارد. این در حالی است که سایت ترانسفر مارکت پس از جام جهانی ارزش این دروازه‌بان 27ساله را مبلغی در حدود 750هزار یورو تخمین زده بود. به این نکته باید اشاره داشت که حقیقی تا به امروز حتی یک بازی رسمی هم برای روبین‌کازان انجام نداده است.
مرتضی پورعلی‌گنجی
مرتضی پورعلی‌گنجی یکی از پدیده‌های کی‌روش در جام ملت‌های آسیا بود، بازیکنی که بلافاصله پس از درخشش در این رقابت‌ها، سر از فوتبال چین درآورد. بر اساس اعلام سایت ترانسفر مارکت، پورعلی‌گنجی این روزها 500هزار یورو یا همان یک میلیارد و 800میلیون تومان ارزش دارد، مبلغی که تیانجین چین به باشگاه نفت پرداخت کرد تا مدافع تیم ملی ایران آزاد شود. این در حالی است که این مدافع 23ساله، سال گذشته با نفتی‌ها قراردادی 348میلیونی امضا کرده بود و جز بازیکنان ارزان لیگ برتر به حساب می‌آمد.
آندرانیک تیموریان
با خداحافظی جواد نکونام از تیم ملی، آندرانیک تیموریان به عنوان کاپیتان اول تیم کی‌روش انتخاب شده تا این مساله روی مبلغ قراردادش هم تاثیر بگذارد. بر اساس اعلام سایت ترانسفر مارکت، کاپیتان 32ساله تیم ملی ایران، در حال حاضر یک میلیون و 900هزار یورو در بازار نقل و انتقالات جهانی ارزش دارد. این در حالی است که پس از جام جهانی2014 برزیل، همین سایت ارزش آندو را 2میلیون و 200هزار یورو تخمین زده بود. البته فراموش نکنیم که آندو به تازگی با قراردادی به ارزش یک میلیون و 200هزار دلار راهی ام صلال شده تا برای قطری‌ها فوتبال بازی کند.
سردار آزمون
سردار زمانی که 18سال سن داشت راهی روبین‌کازان شد تا یکی از جوان‌ترین لژیونرهای تاریخ فوتبال ایران باشد. آن زمان سایت ترانسفر مارکت ارزش آزمون در نقل و انتقالات بین المللی را 75هزار دلار تخمین زد اما حالا پس از گذشت 3سال اوضاع حسابی فرق کرده است. بر اساس اعلام این سایت، ارزش فعلی آزمون 2میلیون و 500هزار یورو یا همان 9میلیارد تومان است. به این نکته باید اشاره داشت که آزمون به تازگی با قراردادی 3ساله از روبین‌کازان به روستوف رفته تا کماکان در لیگ روسیه به فوتبالش ادامه دهد.
کریم انصاری‌فرد
انصاری‌فرد پس از پشت سر گذاشتن یک فصل ناامیدکننده در لیگ دوم اسپانیا با اوساسونا، این روزها در آستانه پیوستن به پانیونیوس یونان قرار گرفته تا شاید بتواند با پیراهن این تیم به دوران اوجش برگردد. بر اساس اعلام سایت ترانسفر مارکت، ارزش فعلی انصاری‌فرد 25ساله در بازار نقل و انتقالات، 700هزار دلار بوده است. این در حالی است که همین سایت پس از جام جهانی ارزش کریم را مبلغی در حدود یک میلیون و 100هزار یورو تخمین زده بود. به هر حال کریم در حال حاضر بیشتر از 2میلیارد و 500میلیون قیمت دارد و شاید به همین دلیل است که نمی‌خواهد در ایران فوتبال بازی کند.
سعید عزت‌اللهی
سعید عزت‌اللهی پس از یک سال حضور در اسپانیا و بازی برای جوانان اتلتیکو مادرید، حالا سر از فوتبال روسیه و رستوف درآورده تا اولین حضورش در یک لیگ معتبر اروپایی را تجربه کند. سایت ترانسفر مارکت که هنوز انتقال عزت‌اللهی به رستوف را ثبت نکرده، ارزش فعلی این هافبک 18ساله را مبلغی در حدود 250هزار یورو یا همان 900میلیون تومان تخمین زده که رقم چندان بالایی به حساب نمی‌آید. البته این سایت پیش‌بینی کرده تا دو سال آینده ارزش این بازیکن در بازار بین‌المللی حداقل 3برابر می‌شود.
مجتبی جباری
مجتبی جباری امسال سومین فصل حضورش در لیگ ستارگان قطر را پشت سر خواهد گذاشت. بازیکنی که در ایران به خاطر مسائل مالی جنجال‌های زیادی به همراه داشت، در سال‌های اخیر پولش را به موقع از قطری‌ها گرفته تا کوچک‌ترین حاشیه‌ای در این کشور نداشته باشد. بر اساس اعلام سایت ترانسفر مارکت، ارزش فعلی جباری در بازار نقل و انتقالات بین‌المللی، مبلغی در حدود 500هزار یورو یا همان یک میلیارد و 800میلیون تومان است. البته ارزش جباری پیش از خداحافظی از تیم ملی، 800هزار یورو یا همان 288میلیون تومان تخمین زده شده بود.
پژمان منتظری
پژمان منتظری سال پیش مدافع فیکس ام صلال قطر بود اما امسال جای سید جلال حسینی را در الاهلی گرفته تا همبازی مجتبی جباری شود. سایت ترانسفر مارکت ارزش فعلی این مدافع 31ساله را مبلغی در حدود یک میلیون و 200هزار یورو یا همان 4میلیارد و 320میلیون تخمین زده که مبلغ قابل توجهی به حساب می‌آید. جالب اینکه بدانید پیش از جام جهانی همین سایت ارزش منتظری را مبلغی در حدود 500هزار یورو تخمین زده بود. مشخص است حضور فیکس در هر 3بازی ایران در جام جهانی، بیشترین تاثیر را در افزایش ارزش منتظری در نقل و انتقالات بین‌المللی داشته است.
محمد نوری
محمد نوری که فصل پیش یکی از مهره‌های کلیدی پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا بود، امسال برای ادامه فوتبالش راهی قطر شده تا برای المسیمیر در لیگ ستارگان فوتبال بازی کند. بر اساس اعلام سایت ترانسفر مارکت، ارزش فعلی این بازیکن در نقل و انتقالات بین‌المللی مبلغی در حدود 250هزار یورو است. به این ترتیب می‌تواند گفت او در حال حاضر نزدیک به 900میلیون تومان قیمت دارد. البته بر اساس شنیده‌ها قطری‌ها برای یک فصل بیشتر از یک میلیارد و 200میلیون به نوری داده تا او قید بازوبند کاپیتانی تیم بزرگی مثل پرسپولیس را بزند و برای حضور در یک تیم تازه لیگ برتری شده راهی این کشور شود!
بیرون‌مانده‌ها
فوتبال ایران تا همین چند ماه پیش دو لژیونر دیگر هم داشته که این روزها بدون تیم هستند. مسعود شجاعی و مهرداد پولادی که هم در جام جهانی و هم در جام ملت‌های آسیا، مهره‌های فیکس تیم ملی بودند، پس از سقوط الشحانیه قطر به لیگ دسته دوم این کشور، بلاتکلیف مانده‌اند و مشخص نیست فصل آینده در چه تیمی به فوتبالشان ادامه خواهند داد. بر اساس اعلام سایت ترانسفر مارکت ارزش مسعود شجاعی یک میلیون و 200هزار یورو و مهرداد پولادی یک میلیون یورو بوده که مطمئنا برای فصل جدید با کاهش قابل ملاحظه‌ای روبه‌رو خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X