ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پارلمان اروپا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را به ضرر اتحادیه دانست

پارلمان اروپا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را به ضرر اتحادیه دانست

ایرنا/ رییس پارلمان اروپا روز سه شنبه اعلام کرد که خروج انگلیس از این اتحادیه می تواند به فروپاشی این اتحادیه بیانجامد.

پایگاه خبری نشریه انگلیسی اکسپرس امروز در گزارشی اعلام کرد که 'مارتین شولتز' رئیس پارلمان اروپا پیش بینی کرد که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا می تواند به فروپاشی این اتحادیه بیانجامد.
وی درمصاحبه با روزنامه آلمانی 'فرانکفورترآلگماینه' ابراز امیدواری کرد که نتیجه همه پرسی که در ماه ژوئن در انگلیس برای خروج این کشور از اتحادیه اروپا انجام خواهد گرفت، بتواند منجر به ماندن انگلیس در این اتحادیه شود، در غیر این صورت احتمال فروپاشی خود اتحادیه نیز حتمی خواهد بود.
شولتز با هشدار نسبت به آینده این اتحادیه با تصمیم مردم انگلیس درهمه پرسی افزود: امروزه بسیاری از شهروندان اروپایی به آینده این اتحادیه با دیده تردید می نگرند و به دلیل اختلافات بوجود آمده در میان اعضای آن، حتی بروکسل را نیز مانعی برای حل مشکلات درون این اتحادیه می دانند، این درحالی است که این اتحادیه پیشتر به عنوان ابزاری برای حل و فصل اختلافات درسطح قاره اروپا شکل گرفته بود اما متاسفانه بسیاری از افراد گمان می کنند که این اتحادیه خود به جای یک راه حل مشکلات اروپا، به بخشی از مشکل اصلی تبدیل شده است.
وی اظهار داشت: چنانچه انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود، بی تردید همه 27 کشور بعدی این اتحادیه نیز تمایل چندانی به ماندن در آن نخواهند داشت، لذا فروپاشی آن نیز به گونه ای قطعی خواهد شد.
وی با بیان اینکه مدتی است اتحادیه اروپا شیب رو به پایین را طی می کند، افزود: اگرچه افراط گرایان در این اتحادیه امروزه در اقلیت قرار گرفته اند، اما مخالفت هلند با توافقنامه مشارکت با اوکراین حاکی از آن است که نباید به پایان خوش این اتحادیه اروپایی امید داشت.
شولتز در ادامه این گفت وگو گفت: امروزه بسیاری معتقدند خود اتحادیه اروپا به سبب عدم توانایی در حل مسائل فزاینده خود از جمله بحران بدهی های حوزه اروپا، پناه جویان و تهدیدات تروریستی به یک بحران بزرگتر تبدیل شده است که باید برای ادامه حیات آن چاره ای جست.
صندوق بین المللی پول نیز امروز درآخرین گزارش خود هشدار داد که چنانچه انگلیس از اتحادیه اروپا خارج شود خسارت های عمیق و گسترده ای به وضعیت اقتصادی منطقه و جهان تحمیل خواهد شد.
این گزارش، خروج انگلیس را چالش عمده برای هم خود اقتصاد انگلیس و هم برای کل اروپا خوانده و افزوده است: حتی صرف اطلاع رسانی ها برای برگزاری همه پرسی 23 ژوئن در انگلیس برای خروج از اتحادیه اروپا موجب بروز بی ثباتی در سرمایه گذاری ها در این کشور و در سطح اتحادیه شده است.
همه‌پرسی در موردماندن یا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا 23 ژوئن (سوم تیر ماه) در انگلیس برگزار می‌شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X