رشد 6 درصدی بخش کشاورزی استان قزوین

جهاد کشاورزی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی بخش کشاورزی استان قزوین در سال ۹۴ نسبت به سایر بخش‌ها بیش از ۶ درصد رشد داشته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، نیازعلی ابراهیمی‌پاک عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت کشت استان قزوین اظهار داشت: با توجه به شرایط نامطلوب اقتصادی بخش کشاورزی استان قزوین در سال 94 نسبت به سایر بخش‌ها بیش از 6 درصد رشد داشته است.

وی بیان کرد: خوشبختانه بخش کشاورزی از جمله بخش‌هایی بوده که در بدترین وضعیت اقتصادی نیز می‌توان شاهد رشد و خروج از بحران افتصادی این بخش بود و این امر باید مورد توجه مدیران مربوط قرار گیرد تا در زمینه توسعه پایدار کشاورزی اقدامات جدی انجام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی از پایه‌ها و مولفه‌های اصلی اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود و در رونق اقتصادی و توسعه استان نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

ابراهیمی‌پاک ادامه داد: یکی از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی افزایش ضریب خوداتکایی این بخش به بیش از 90 درصد بوده که نیازمند همکاری و مشارکت کشاورزان و بهره‌برداران با مسئولان مربوط است.

وی عنوان کرد: توسعه طرح‌های دانش‌بنیان نقشی موثر در توسعه پایدار اقتصادی و بخش کشاورزی داشته که باید در اولویت برنامه‌های سازمان جهاد کشاورزی قرار گرفته و در این زمینه از جذب سرمایه‌گذاران غافل نشد.

*تسهیلات اقتصاد مقاومتی به کشاورزان قزوینی اعطاء شد‌

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین نیز در این جلسه گفت: در راستای توسعه کشاورزی، تسهیلات اقتصاد مقاومتی به کشاورزان شهرستان قزوین اعطاء شد.

عباس علیخانی بیان کرد: میزان تسهیلات جذب شده بخش کشاورزی در سال 94 بیش  از 43 میلیارد ریال بوده که امیدواریم با مشارکت و همکاری دستگاه‌‌های اجرایی مربوط میزان این تسهیلات افزایش یابد تا شاهد توسعه پایدار در بخش کشاورزی باشیم.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین ادامه داد: در سال 94 بیش از 320 کشاورز قزوینی نسبت به دریافت تسهیلات معرفی و اقدام کردند که بیش از 68 درصد آنها موفق به دریافت تسهیلات و اشتغالزایی در بخش کشاورزی شدند.

علیخانی گفت: پرورش دام سبک و سنگین، پرورش قارچ، ماهیان سردآبی و زینتی، تولید زعفران، توسعه واحدهای گلخانه‌ای از جمله عرصه‌هایی است که تسهیلات اقتصاد مقاومتی به آنها اختصاص یافته است.

وی تصریح کرد: با توجه به نامگذاری امسال به اقتصاد مقاومتی‌، اقدام و عمل، مسئولان و مدیران جهاد کشاورزی نسبت به توسعه طرح‌های اقتصاد مقاومتی اقدامات بسیاری انجام دادند که کشاورزان نیز باید همکاری لازم را داشته باشند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان قزوین خاطرنشان کرد: تسهیلات اقتصاد مقاومتی از طریق بانک مهر اقتصاد و بانک عامل این طرح‌ها در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رشد 6 درصدی بخش کشاورزی استان قزوین» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X