معاون وزیر صنعت خبر داد: گشایش ۷ میلیارد دلاری برای واحدهای تولیدی و صنعتی

معاون وزیر صنعت خبر داد: گشایش ۷ میلیارد دلاری برای واحدهای تولیدی و صنعتی

مهر/ معاون وزیر صنعت از گشایش ۷ میلیارد دلار اعتبار برای واحدهای تولیدی و صنعتی خبر داد و گفت: تلاش وزارت صنعت این است که با بهبود فضای بین المللی، ۳ میلیارد دلار سرمایه خارجی در بخش صنعت جذب کند.

حسین ابویی مهریزی گفت: وزارت صنعت معدن و تجارت توانست با فراهم سازی زیرساخت های مناسب برای رونق بخش صنعت به عنوان یکی از پیشران‌های خروج از رکود و رونق، ۷ میلیارد دلار اعتبار برای طرح های صنعتی و تولیدی گشایش کند که به نظر می رسد با بهبود فضای بین المللی در سال ۹۴ این رقم افزایش یابد.

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: اولویت وزارت صنعت در ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی و صنعتی با آن دسته از واحدهایی است که تولید صادراتی دارند، چرا که تاکید رئیس جمهور و اولویت وزیر صنعت معدن و تجارت، رونق صادرات است.

وی تصریح کرد: با هماهنگی‌های صورت گرفته با بانک صنعت و معدن و صندوق توسعه ملی، تلاش داریم گام‌های جدیدی را در تامین مالی بخش صنعت برداریم و بر این اساس، روش‌های دیگر تامین مالی از جمله اوراق صکوک و بازار سرمایه را فعال کنیم.

به گفته ابویی مهریزی، همچنین تلاش وزارت صنعت زمینه سازی برای جذب ۳ میلیارد دلار سرمایه گذاری خارجی با بهبود و توسعه روابط بین المللی است که در این راستا، فراهم سازی زمینه های مناسب برای رسیدن به رشد ارزش افزوده در بخش‌های مختلف صنعتی و معدنی در دستور کار قرار دارد.

به گفته وی، سیاست وزارت صنعت در سال ۹۴، تکمیل طرح‌های نیمه تمام و توسعه طرح های تکمیل زنجیره ارزش است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معاون وزیر صنعت خبر داد: گشایش ۷ میلیارد دلاری برای واحدهای تولیدی و صنعتی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X