استانداردهای ملی و بین‌المللی در حوزه‌های زیست‌فناوری تدوین می‌شود

استانداردهای ملی و بین‌المللی در حوزه‌های زیست‌فناوری تدوین می‌شود

تسنیم/ دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: قوانین، مقررات و استانداردهای لازم ملی و بین‌المللی در حوزه‌های تخصصی زیست فناوری تدوین می‌شود.

مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: با هماهنگی سازمان ملی استاندارد و تشکیل کارگروه‌های مشترک با این مؤسسه، تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی در حوزه‌های تخصصی زیست‌فناوری آیین‌نامه پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: هدف از تدوین این آیین‌نامه، اجرایی شدن استانداردها برای تولیدات و برنامه‌ریزی برای ایجاد مراکز تأیید کیفی تولیدات بر اساس استانداردهای تدوین شده است.
قانعی خاطرنشان کرد: در این زمینه کمیته‌های تخصصی تدوین استاندارد با حضور نمایندگان سازمان استاندارد، نمایندگان کارگروه صنعت و ساخت تجهیزات زیست فناوری، نمایندگان ستاد توسعه زیست فناوری، نمایندگان صاحبان صنایع و تولیدکنندگان تشکیل می‌شود.
به گفته دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، در این زمینه رایزنی‌های لازم برای تدوین 6 استاندارد ملی در حوزه کودهای زیستی با سازمان ملی استاندارد انجام شده است که مطالعات اولیه انجام شد و پیش‌نویس این استانداردها پس از تدوین در مرحله بررسی در سازمان ملی استاندارد قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: همچنین در این راستا رایزنی‌های لازم برای تدوین 7 استاندارد ملی در حوزه زیست مهارگرها با سازمان ملی استاندارد انجام شده است و پیش‌نویس این استانداردها نیز تهیه شده و در سازمان ملی استاندارد در حال بررسی است.
قانعی با اشاره به تدوین مصوبه قابل طرح در هیأت دولت در حوزه نقش زیست‌فناوری در محیط زیست خاطرنشان کرد: در این زمینه سه مصوبه مجزا در زمینه‌های آلودگی هوا، آلودگی آب و خاک و به‌کارگیری سوخت زیستی جهت تدوین در دستور کار قرار گرفت که تاکنون مطالعات اولیه، مطالعات تطبیقی و تحلیل‌ اطلاعات انجام شده است.
وی در پایان سخنانش متذکر شد: این‌ها چند نمونه از استانداردهایی است که در حوزه زیست فناوری پیگیری شده و موارد زیاد مشابهی در این زمینه وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استانداردهای ملی و بین‌المللی در حوزه‌های زیست‌فناوری تدوین می‌شود» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X