ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استانداردهای ملی و بین‌المللی در حوزه‌های زیست‌فناوری تدوین می‌شود

استانداردهای ملی و بین‌المللی در حوزه‌های زیست‌فناوری تدوین می‌شود

تسنیم/ دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی گفت: قوانین، مقررات و استانداردهای لازم ملی و بین‌المللی در حوزه‌های تخصصی زیست فناوری تدوین می‌شود.

مصطفی قانعی، دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار کرد: با هماهنگی سازمان ملی استاندارد و تشکیل کارگروه‌های مشترک با این مؤسسه، تدوین استانداردهای ملی و بین‌المللی در حوزه‌های تخصصی زیست‌فناوری آیین‌نامه پیگیری می‌شود.
وی ادامه داد: هدف از تدوین این آیین‌نامه، اجرایی شدن استانداردها برای تولیدات و برنامه‌ریزی برای ایجاد مراکز تأیید کیفی تولیدات بر اساس استانداردهای تدوین شده است.
قانعی خاطرنشان کرد: در این زمینه کمیته‌های تخصصی تدوین استاندارد با حضور نمایندگان سازمان استاندارد، نمایندگان کارگروه صنعت و ساخت تجهیزات زیست فناوری، نمایندگان ستاد توسعه زیست فناوری، نمایندگان صاحبان صنایع و تولیدکنندگان تشکیل می‌شود.
به گفته دبیر ستاد توسعه زیست‌فناوری معاونت علمی، در این زمینه رایزنی‌های لازم برای تدوین 6 استاندارد ملی در حوزه کودهای زیستی با سازمان ملی استاندارد انجام شده است که مطالعات اولیه انجام شد و پیش‌نویس این استانداردها پس از تدوین در مرحله بررسی در سازمان ملی استاندارد قرار می‌گیرد.
وی تصریح کرد: همچنین در این راستا رایزنی‌های لازم برای تدوین 7 استاندارد ملی در حوزه زیست مهارگرها با سازمان ملی استاندارد انجام شده است و پیش‌نویس این استانداردها نیز تهیه شده و در سازمان ملی استاندارد در حال بررسی است.
قانعی با اشاره به تدوین مصوبه قابل طرح در هیأت دولت در حوزه نقش زیست‌فناوری در محیط زیست خاطرنشان کرد: در این زمینه سه مصوبه مجزا در زمینه‌های آلودگی هوا، آلودگی آب و خاک و به‌کارگیری سوخت زیستی جهت تدوین در دستور کار قرار گرفت که تاکنون مطالعات اولیه، مطالعات تطبیقی و تحلیل‌ اطلاعات انجام شده است.
وی در پایان سخنانش متذکر شد: این‌ها چند نمونه از استانداردهایی است که در حوزه زیست فناوری پیگیری شده و موارد زیاد مشابهی در این زمینه وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده