ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیوند منیسک برای بیماران جوان

پیوند منیسک برای بیماران جوان

ایران ارتوپد/ محققین در یک مطالعه نشان داده اند که غالب بیماران با سن کمتر از 50 سال که منیسک زانوی آنها آسیب شدیدی دیده است بعد از پیوند منیسک میتوانند کارکرد خوبی از زانوی خود و بدون احساس درد انتظار داشته باشند. با این حال بسیاری از این بیماران بعد از گذشت ده سال از جراحی اولیه نیاز به جراحی مجدد خواهند داشت. نتایج این تحقیق در شماره آگوست 2015 مجله Journal of Bone and Joint Surgery منتشر شده است.
منیسک بافتی شبیه به غضروف و لیگامان است که درون مفصل زانو و در بین دو استخوان ران و ساق قرار گرفته و نقش عمده آن جذب کردن ضربات شدیدی است که در حین فعالیت بدنی به زانو وارد میشود. منیسک در حین انجام بعضی از ورزش ها و یا فعالیت های بدنی ممکن است دچار صدمه شود و پارگی یکی از صدمات شایع آن است. درمان غالب پارگی های منیسک خارج کردن قسمت پاره شده است ولی بعد از خارج کردن منیسک زانو ممکن است دچار ناپایداری و درد مزمنی شود که یکی از راه های درمان آن پیوند منیسک است.

در مطالعه ای که اخیرا انجام شده محققان 38 بیمار را که بدنبال پارگی منیسک برای آنها عمل جراحی پیوند انجام شده بود بررسی کرده و متوجه شدند که این پیوند ها در غالب موارد به مدت ده سال به خوبی کار میکنند. بعد از گذشت حدود 15 سال 40 درصد پیوند ها در وضعیت مناسبی بودند.
این عمل جراحی میتواند پایداری خوبی را در اختیار مفصل زانو قرار دهد و از دردهای مزمن بعد از خروج منیسک جلوگیری کند ولی نوعی جراحی موقتی است و بعد از 15-10 سال نیاز به انجام جراحی مجدد وجود دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده