ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ترمیم بافت‌های آسیب دیده بدن با مهندسی بافت

ترمیم بافت‌های آسیب دیده بدن با مهندسی بافت

ایسنا/ یک کارشناس ارشد مهندسی بافت با اشاره به اینکه مهندسی بافت نقش موثری در بهبود عملکرد ترمیم بافت‌های آسیب دیده ایفا می‌کند، اظهار کرد: ساخت و تولید بافت‌های غضروفی یا استخوانی از نمونه اقدامات مهم مهندسی بافت برای جایگزینی بافت‌های آسیب دیده بدن است.
شهرام غفوریان با اشاره به اینکه شناسایی، ترمیم و بازسازی نارسایی‌های بافتی از مهم ترین اهداف مهندسی بافت است، گفت: مهندسی بافت به معنی تغییر و توسعه در زمینه سلول و آزمایشگاهی ملکولی جهت جایگزینی یا ترمیم قسمت‌های مختلف آسیب دیده بدن است.
وی با تاکید بر اینکه در مهندسی بافت تلاش می‌شود تا به شکل‌های مختلف بافتهای آسیب دیده بدن ترمیم شوند، اظهار کرد: بررسی ترمیم، کشت و تولید بافت‌های آسیب دیده از کارکردهای مهندسی بافت هستند. ساخت و تولید بافت‌های غضروفی یا استخوانی نیز از نمونه اقدامات مهم این مهندسی برای جایگزینی بافت‌های آسیب دیده بدن است.

این کارشناس ارشد مهندسی بافت در خصوص نحوه تولید بافت توسط مهندسین، تصریح کرد: ابتدا از بافت زنده فرد به طول دو سانتی متر بافت برداشته می شود سپس آن را در یک محیط کشت رشد می دهند.

غفوریان در پایان با اشاره به اینکه در ساخت یک بافت به شیوه‌ مهندسی به طراحی یک داربست با ساختار فیزیکی مناسب با امکان چسبندگی سلول‌ها نیاز داریم، خاطرنشان کرد: پس از اینکه بافت به حد کافی رشد کرد سپس آن را بر روی محل داربست قرار می دهند. پس از پایان این مرحله داربست در یک محیط استریل بر روی بدن قرار می گیرد تا به مرور زمان بافت تولید شده جذب بدن شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده