ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

افزایش حجم آب دریاچه ارومیه به ۳.۱۴ میلیارد متر مکعب

افزایش حجم آب دریاچه ارومیه به ۳.۱۴ میلیارد متر مکعب

میزان/ مدیر و نماینده ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان شرقی از افزایش ۲۱ سانتی متری ارتفاع و رسیدن حجم آب دریاچه به ۳.۱۴ میلیارد مترمکعب خبر داد.

خلیل ساعی گفت: بر اساس برنامه ها و سیاست های ابلاغی و اعلامی، تا کنون بر طبق زمان بندی تعریف شده اقدامات انجام گرفته و در این بین همکاری مردم به غیر از مطالبات معدود و بی مورد آب کشاورزی و برداشت غیر مجاز در بخشی از نقاط حوضه آبریز ستودنی و قابل تقدیر است.
وی تامین حق آبه لازم برای کشاورزی را ضروری دانسته و افزود: با توجه به اظهارات نماینده جهاد کشاورزی استان به نبود نیاز آبی در این ماه از فصل سال قطعا نیازی به آبیاری نیست و ستاد احیا در زمان لازم حق آبه مورد نیاز برای آبیاری محصولات کشاورزی منطقه را فراهم خواهد کرد.
مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان شرقی با اشاره به بارندگی های اخیر در استان ادامه داد بنا بر گزارش اداره کل هواشناسی استان در سال زراعی جاری و مقایسه آن با میانگین دوره آماری سال قبل به میزان ۳۵.۲ میلی متر کاهش بارندگی داشتیم این در حالی است که تراز دریاچه از ۱۲۷۰.۶۹ در سال ۹۴ به تراز ۱۲۷۰.۸۷ رسیده است و در مجموع ۲۱ سانتی متر افزایش ارتفاع دریاچه را داریم.
وی تصریح کرد: حجم آب موجود در دریاچه نیز از ۲.۲۷ میلیارد متر مکعب در سال ۹۴ به ۳.۱۴ میلیارد متر مکعب رسیده است و خبر بسیار خوشحال کننده تر اینکه وسعت دریاچه ارومیه با بالا آمدن تراز سطح آب و حجم آب موجود افزایش یافته و از ۲۴۹۱.۵۳ کیلومتر مربع به ۲۶۷۰.۲۰ کیلو متر مربع رسیده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده