ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شیرزاد: تخریب‌ها علیه دولت پیش‌زمینه انتخابات 96 است

شیرزاد: تخریب‌ها علیه دولت پیش‌زمینه انتخابات 96 است

برنا/ احمد شیرزاد نماینده سابق مجلس گفت: چرا این گروهی که می خواهند برجام را متوقف کنند حیا نمی کنند و دست از سوءاستفاده از نجابت مردم بر نمی دارند.

احمد شیرزاد نماینده مجلس ششم شورای اسلامی درباره تذکر برخی از نمایندگان مبنی بر توقف برجام گفت: بعضی ها با چه منطقی محاسبه می کنند، مگر ما از سر مهر و محبت با کشورهای اروپایی و آمریکایی توافق نامه امضا کرده ایم که حالا می خواهند آن را لغو کنند، واقعا یکسری مشکلات و تنگناهای در کشور وجود داشت که منجر به این اتفاق شد. وی افزود: چرا برخی ها سعی دارند که بگویند هیچ اتفاقی نیفتاده و آثاری از رفع تحریم ها احساس نمی شود و هرچه که هست رو کاغد است و بس.

شیرزاد گفت: عده ای فراموش کرده اند چه فشارهایی روی دوش ملت قرار داشت و مردم در چه وضعیتی قرار داشتند، این رفتار و صحبت های که انجام می شود ، حاکی از آن است که گره ها باز شده مشکلات برطرف شده و دوباره آقایان فکر می کنند هیچ اتفاقی نیفتاده و می توانند زیر پیمان خودشان بزنند.

وی درباره عواقب نا خوشایند لغو برجام گفت: حتی اگر مشکلات حل شده باشد و امکان رفتار سر سختانه تری داشته باشیم یادمان نرود آبرو و حیثیت یک نظام و مردان دستگاه دیپلماسی کشور در میان است، قطعا بعد از لغو این قرار داد ایران به کشوری در جهان معروف می شود که به محض تغییر فضا زیر عهد و پیمان خودش می زند. وی خاطر نشان کرد: کشوردر وضعیتی نیست که بگویم همه مشکلات حل شده و دوباره می توانیم از ابتدا شروع کنیم و بگویم ما از تحریم ها هراسی نداریم ، اینها ورق پاره ای بیش نیستند ، آنقدر قطع نامه صادر کنند تا قطع نامه دانشان پاره شود.

نماینده سابق مجلس با یادآوری روش مدیریتی دولت قبل گفت: روش مدیریتی که در کشور زمان آقای احمدی نژاد جاری و ساری بود نیست و حتی امکان ندارد که بازگردد، ان دوران با نفت بشکه ای 140 دلار و مدیریت معلوم الحال آقای احمدی نژاد می گفتند تحریم ها اثر ندارد ،می خواهند ما را تحریم کنند این کار را انجام دهند اثری بر ما ندارد. ما دیدیم مشکلات جدی در کشور پیدا شد هرچند تمامی آن ها به دلیل تحریم ها نبود اما بخش عمده آن ها از تحریم ها ناشی می شد.

وی افزود: نمی دانم این افراد چگونه محاسبه می کنند اگر می توانند اقدامی انجام دهند که هیچ هزینه ای برای ملت نداشته باشد بسم الله ولی اگر نه فکر می کنید مردم می توانند هزینه های تورم 300 درصدی در حوزه دلار را تحمل کنند و یا در حوزه ریال تورم 50 درصدی را طاقت بیاورند.

این عضو حزب مشارکت با بیان اینکه مردم باید تعیین کنند که کشور چگونه اداره شود تصریح کرد : از مردم نظر بخواهید اگر آنها خواهان چرخ سانتریفیوژ هستند که هیچ اما خودتان می دانید مردم چیزی دیگری را می خواهند آنها در انتخابات 7 اسفند نشان دادند که این نوع نگاه کردن به کشور را دوست ندارند اگر حیا واژه مناسب باشد از دوستان می خواهم حیا داشته باشند و از نجابت مردم سوء استفاده نکنید.

وی در ادامه به ایرادی که این روزها به دولت گرفته می شود نسبت به قیمت نفت عنوان کرد: این عامیانه ترین نوع قضاوتی است که می شود داشت،مگر یک کشور می تواند قیمت نفت را تعیین کند، مثل این می ماند که بگوییم ایران می تواند نرخ برابر ین و دلار را تعیین کند.مگر دولت ایران خداست ،کشور ما می تواند در شرایطی که تحریم نباشد شیر صادرات خودش را تنظیم کند سهم ایران در بازار جهانی بسیار ناچیز است؛ بله زمانی در اوپک ایران دومین کشور تولید کننده نفت بودیم اما الان چینین وضعیتی وجود ندارد ما حداکثر 2 درصد تولید را بر عهده داشته باشیم.

وی با یاد آوری گستردگی بازار نفت در سال های اخیر اظهار داشت :آمریکا با سرمایه گذاری هایی که در نفت شیل انجام داد و آن را از کف دریا بیرون کشید باعث شد در ردیف تولید کننده های بزرگ قرار گیرد و یا روسیه که خودش تولید کننده است همین مازاد عرضه باعث تغییرات زیادی در بازار جهانی شد.

شیرزاد تاکید کرد: دولت آقای احمدی نژاد حتی یک سنت هم بر روی تغییر قیمت اثر نداشت.

نماینده سابق مردم اصفهان موج تخریب ها عیله دولت را بی ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری سال 96 ندانست و گفت: این گروه همیشه عادت دارند قبل از آغاز مسابقه دویدن را شروع کنند و قبل از اینکه مسابقه تمام شود به دلیل خستگی آن را ترک کنند و بعد مرد را کافر و غربی بخوانند.

وی گفت: هنوز تا انتخابات چندین ماه وقت هست اما آنها از الان شروع کرده اند، باید بدانند این تبلیغات اثر سو دارد هر چند که دست طرف مقابل نسبت به رادیو تلویزیون کوتاه است اما به خوبی می تواند پاسخ آنها را بدهد و مقابل این هجوم قرار بگیرند.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X