کتابخوان بخشی از کتاب «حسین وارث آدم» نوشته دکتر علی شریعتی

کتابخوان/ بخشی از کتاب «حسین وارث آدم» نوشته دکتر علی شریعتی

آخرین خبر/ رسالت « زینب » ... پیامی است به همه ی انسان ها؛ به همه ی کسانی که بر مرگ « حسین » می گریند ؛ و به همه ی کسانی که در آستانه ی « حسین » ..‌. سر به خضوع و ایمان فرود آورده اند ؛ و به همه ی کسانی که پیام « حسین » را ... که
« زندگی ... هیچ نیست ... جز عقیده و جهاد » ... معترف اند ... پیام « زینب » به آن ها است که :
ای همه ! ای هر که با این خاندان ... پیوند و پیمان داری ؛ و. ای هر کس که به پیام محمد( ص) مومنی ؛ خود بیندیش ؛ انتخاب کن !
در هر عصری و در هر نسلی و در هر سرزمینی که آمده یی ... پیام شهیدان کربلا را بشنو ..‌. بشنو که گفته اند: کسانی می توانند خوب زندگی کنند ..‌. که می توانند خوب بمیرند .
بگو ای همه ی کسانی که به پیام توحید ... به پیام قران و به راه « علی» و خاندان او معتقدید ؛
خاندان ما ... پیامشان به شما ... ای همه ی کسانی که پس از ما می آیید ... این است که ..‌. این خاندانی است که هم هنر خوب زیستن را به بشریت آموخته است ... و هم هنر خوب مردن را . زیرا هر کس آن چنان می میرد ... که زندگی می کند .
و پیام او است به همه ی بشریت ؛ که اگر دین دارید .‌‌.. « دین »؛ و اگر ندارید ... « حریّت » _ آزادگی بشری _ مسوولیتی بر دوش شما نهاده است ؛ که به عنوان یک انسان دین دار ..‌. یا انسان آزاده ..‌. شاهد زمان خود و شهید حق و باطلی که در عصر خود درگیر است ... باشید .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کتابخوان بخشی از کتاب «حسین وارث آدم» نوشته دکتر علی شریعتی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X