ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رسیدگی به وضعیت سینمای خانگی و مقابله با قاچاق اولویت سال 94 مدیریت سینما

رسیدگی به وضعیت سینمای خانگی و مقابله با قاچاق اولویت سال 94 مدیریت سینما

فارس/ رئیس سازمان سینمایی گفت:نمایش خانگی واقعا نیاز به ساماندهی دارد و با توجه به دسترسی فراوانی که به این حوزه وجود دارد و گردش مالی غیرقابل مقایسه آن با گیشه سینماها، اثرگذاری بیشتر دارد به همین دلیل امسال جزو اولویت‌های ما قرار گرفته است .
حجت الله ایوبی در پاسخ به همفکری با اهالی سینما برای تصمیم‌گیری‌ها گفت: برای همه کارها نیاز به همکفری و تشکیل اتاق فکر داریم و برای همه جشنواره‌ها اتاق فکر تشکیل داده ایم و حتی در خصوص جدایی بخش ملی از بین‌الملل نیز با همه صاحب‌نظران گفت‌وگو کردیم و حتی از این به بعد نیز این همفکری‌ها بیشتر خواهد شد.
معاون وزیر ارشاد همچنین در خصوص مراحل نهایی تشکیل مدرسه عالی سینما اظهار داشت: کار ثبت آن تمام شده و هویت مستقل پیدا کرده و مکانش را نیز تقریبا مشخص کردیم و همچنین هیات امنا یک جلسه را برگزار کرده و هیات مدیره آن مشخص شده است. مدرسه ملی سینما با کارگاه‌ها کارش را آغاز می‌کند و مانند مدارس ملی دنیا خواهد بود.

ایوبی در پاسخ به این سوال که آیا شیوه آموزش در مدرسه عالی سینما آکادمیک خواهد بود یا خیر؟ تصریح کرد:تفاوت مدرسه عالی با دانشگاه این است که ترمی نیست اما مثل همه مدارس ملی دنیا استاد و شاگردی است و بزرگان سینما در مدرسه به افراد علاقه‌مند آموزش خواهند داد.

رئیس سازمان سینمایی همچنین در خصوص مهمترین اولویت‌های کاری سال 94 گفت: در درجه اول دوست داریم کارها را با کمک یکدیگر پیش ببریم. سال گذشته اولویت‌هایی داشتیم که مقدار زیادی از آن اجرایی شد و امسال هم رسیدگی به وضعیت سینمای خانگی و مقابله با قاچاق می‌تواند یک اولویت مهم برای ما باشد تا اقتصاد سینما در این عرصه بسیار مهم تکان بخورد.

وی افزود: شروع به کار مدرسه عالی سینما هم از دیگر اولویت‌های امسال ما است.

ایوبی درباره جشنواره کودک و نوجوان و تغییرات آن و همچنین اینکه آیا قرار است همچنان به صورت خنثی برگزار شود یا خیر اظهار کرد: تفاوتی که این جشنواره با قبل دارد، شورای راهبردی سینمای کودک و نوجوان است که همه آنها از بزرگان این عرصه هستند و حتی بر نحوه برگزاری جشنواره نیز نظارت خواهد کرد. بنابراین همه کسانی در سینمای کودک و نوجوان دانش و تجربه‌ای دارند در این جشنواره دخیل کرد.دبه دبیری خانم طائرپور فعالیت می‌کند و در نحوه برگزاری جشنواره نظارت دارد.

رئیس سازمان سینمایی همچنین در خصوص وعده عملیاتی نشده خود مبنی بر تشکیل گروه سینمایی کودک و نوجوان اظهار داشت:گروه کودک تشکیل شده و اولین جلسه آن هم برگزار شده و به زودی جلسه بعدی هم آن برگزار خواهد شد و خانتم فرشته طائرپور به عنوان دبیر این گروه فعالیت می‌کنند.

وی همچنین درباره علت افت مخاطب در اکران نوروزی گفت: در حال حاضر به با هم صحبت می کنیم همهخ پخش‌کنندکان از میزان فروش ابزار خوشحالی می کنند و مثل سال گذشته است.روزهای اول نوروز همزمان با ایام فاطمیه بود و تبلیغات فیلم‌ها از تلویزیون هم پخش نمی‌شد و باید ببینیم چقدر تبلیغات تلویزیونی موثر است. به هر حال تبلیغات تلویزیون بسیار موثر است و می‌بینیم از لحظه‌ای که تبلیغات شروع شد، فروش‌ها هم خوب شد.

معاون وزیر ارشاد همچنین در خصوص اختصاص بودجه برای ساخت فیلم‌های استراتژیک و فاخر نیز بیان داشت: بودجه ما کاملا مشخص است و با درست کردن اسامی بزرگ مخالف هستم، بودجه و امکانات ما بسیار بسیار محدود است، اگر منظور فیلم‌های پرخرج است که برای سینما لازم هم هستند نظیر فیلم پیامبر باید بگویم ساخت این نوع فیلم‌ها در توان ما نیست اما سعی می‌کنیم از بودجه محدود خودمان بهترین استفاده را کنیم.

رییس سازمان سینمایی درباره آخرین وضعیت بیمه بیکاری اظهار کرد: آیین‌نامه آن آماده شده اما نیاز به بودجه اساسی دارد. اگر بودجه سینما در سال جاری صددرصد تخصیص پیدا می‌کرد، مشکلی در این خصوص نداشتیم اما امیدوارم با کمک خانه سینما این مشکل حل شود.

ایوبی همچنین در خصوص وضعیت پروژه‌های مشترک سینماییبا دیگر کشورها تصریح کرد:پروژه‌های مشترک با توجه به اینکه بخش بین‌الملل سینما کارش را شروع کرده و خوب هم شروع کرده، تعدادی از افراد تاثیرگذار در این حوزه را به جشنواره دعوت کرده‌ایم و باید جلساتی را برگزار کنیم تا آرام‌آرام این حوزه نیز شکل بگیرد. البته چند پروژه مشترک هم بود که فکر می‌کنم کارهای آن انجام شده اما در مورد ساخت فیلم مولانا با ترکیه هم باید بگویم توافقات اولیه انجام شده اما هنوز ساخت پروژه شروع نشده است.

وی همچنین درباره وعده خود مبنی بر ساماندهی وضعیت شبکه نمایش خانگی نیز اظهار داشت:نمایش خانگی واقعا نیاز به ساماندهی دارد و با توجه به دسترسی فراوانی که به این حوزه وجود دارد و گردش مالی غیرقابل مقایسه آن با گیشه سینماها، اثرگذاری بیشتر دارد به همین دلیل امسال جزو اولویت‌های ما قرار گرفته است و موسسات ویدئو رسانه هم در این زمینه باید به ما کمک کنند که بخشی از آن مقابله با قاچاق است و در حد توان خودمان سعی می‌کنیم این حوزه را ساماندهی کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X