ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایوبی: برخی ناکامی حوزه سینما را جشن می گیرند

ایوبی: برخی ناکامی حوزه سینما را جشن می گیرند

ایرنا/ رئیس سازمان سینمایی با اشاره به اینکه اکران نوروزی شکست نخورده است، گفت: اگر هم این اکران شکست بخورد باید ناراحت باشیم، اما برخی ناکامی سینما را جشن می گیرند.
حجت الله ایوبی شامگاه شنبه در مراسم امضاء تفاهم نامه میان خانه سینما و وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی، اظهار کرد: با اینکه خانه سینما خار کوچکی در پای سینمای ایران بود اما می توانست مانع از راه رفتن یک انسان تنومند شود و در نهایت این خار با کمک وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سینماگران خارج شد.

وی ادامه داد: خار دوم در دل است و درآوردن آن کار من نیست. در این سال های تنش و بحران، خارهایی بر دل نشسته است و شما باید پیش قدم شوید و خارهایی را که در روابط با دیگر اهالی سینما وجود دارد، از دلتان خارج کنید.
ایوبی افزود: سینما نیاز به همدلی و هم زبانی دارد و بعضی از این خارها بهره برداری در سینما را کم می کند. امیدواریم در سال جدید همه سینماگران با هم خوب باشند و انبان سینما را با گذشت و فداکاری پر از گندم کرده و از موش ها دور باشیم.

وی با اشاره به نوروز و نو شدن همه چیز تاکید کرد: نوروز به معنای دست دوستی به یکدیگر دادن است و امسال حس بهتری نسبت به سال گذشته دارم و امیدوارم سال بهتری در سینما پیش رو داشته باشیم. سعی کنیم خوشبین باشیم؛ برای اینکه عوامل خوشبینی جمع است.

رئیس سازمان سینمایی گفت: موفقیت سینما، موفقیت کشور است چون سینما ویترین جامعه است. اگر سینما موفق شود همه باید خوشحال شوند اما متاسفانه برخی ناکامی ها را جشن می گیرند.

وی با بیان اینکه سال موفقی را پشت سر گذاشتیم اظهار کرد: سالی که گذشت، سینما اولویت هایی داشت که برخی را انجام دادیم و وضع فروش نیز خوب بود. مشکل ما با آمار هنوز حل نشده است و در سال های گذشته آن قدر با آمار مشکل داشتیم که دشوار است آمارها را قبول کنیم. در سال 93 در گیشه موفق بودیم و در زیر ساخت ها نیز اقداماتی آغاز شده و حرکت رو به رشد است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: امسال باید توجه ویژه ای به سینمای خانگی و مقابله با قاچاق کنیم و اگر اقتصاد سینما در این عرصه تکان بخورد می توانیم موفقیت به دست بیاوریم. همانطور که سال گذشته در گیشه موفق بودیم امسال در شبکه نمایش خانگی نیز موفق باشیم.

ایوبی با اشاره به راه اندازی مدرسه عالی سینما اظهار کرد: مدرسه ملی راه افتاده و آغاز به کار کرده، وزیر ارشاد اساسنامه مدرسه عالی سینما را شخصا بررسی کردند و در اردیبهشت شش کارگاه خوب خواهیم داشت و در عرصه «سی جی آی» چند جوان را به دیگر کشورها می فرستیم تا سینمای ایران را به استانداردها نزدیک کنیم و مدرسه سینما نیز به این مهم کمک می کند.

وی با اشاره به نقش مهم تلویزیون در اقتصاد سینما گفت: اگر تلویزیون یک کشور تصمیم بگیرد می تواند بدون تردید سینما را نابود کند. تلویزیون رقیب بزرگ سینما در بسیاری از کشورهای است و به همین دلیل است که دست سینما را می تواند ببندد. منشوری که بین سینما و تلویزیون در اغلب کشورها امضا می شود همواره در راستای کمک کردن تلویزیون به سینما است و امیدوارم در عرصه تبلیغات و دیگر بخش ها این رسانه به سینما کمک کند.

وی تاکید کرد: در آغاز سال 94، امیدوارم همه دوستان صاحب فکر و اندیشه آرای خود را اعلام کنند. در دولتی کار می کنیم که وزیران فرهیخته ای دارند که علاقه مند به هنر و سینما دارند.

ایوبی همچنین با اشاره به موفقیت مذاکرات هسته ای یادآور شد: دکتر ظریف ثابت کرد سیاست هم علم است و هم فن. برخی مدیر هستند و برخی نیستند و عده ای توان مذاکره دارند. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هم نشان داد برای اداره فرهنگ هم باید مومن بود و کاردان و افق دید مشخصی را دنبال کرد و امیدوارم به اهداف مورد نظر ایشان نزدیک شویم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده