ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دیلی‌میل: سرباز آمریکایی که از ایرانیان عذرخواهی کرد به احتمال قوی «توبیخ» می‌شود

دیلی‌میل: سرباز آمریکایی که از ایرانیان عذرخواهی کرد به احتمال قوی «توبیخ» می‌شود

فارس/ نشریه انگلیسی دیلی‌میل با بررسی قوانین داخلی نیروی دریایی آمریکا و پس از طفره رفتن وزارتخانه‌های آمریکایی از پاسخ، به این نتیجه رسیده که احتمالاً «فرمانده نارکر» به دلیل عذرخواهی از ایرانیان، توبیخ می‌شود.

فرمانده دو گشتی دریایی آمریکا که دیروز به دلیل نقض مرز آبی ایران دستگیر شد و در برابر دوربین به دلیل اشتباه خود عذرخواهی کرد، بنا بر قوانین داخلی نیروی دریایی آمریکا احتمالاً توبیخ خواهد شد.

فرمانده «نارک» دیروز در حالی که در جزیره فارسی در بازداشت موقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به سر می‌‌برد، در برابر دوربین گفته بود: «(ورود به آب‌های ایران) یک اشتباه بود؛ این تقصیر ما بود و ما به خاطر اشتباهمان عذرخواهی می‌کنیم.»

دیشب وزارت دفاع آمریکا خبر داده بود که فرمانده نارکر و 9 سرباز تحت امرش پس از رها شدن در آب‌های آزاد، برای بازجویی به قطر رفته‌اند؛ جلسه سوال و جوابی که هنوز خبری از آن به بیرون درز نکرده است.

آنگونه که نشریه دیلی‌میل تحقیق کرده، ماده 5 مقررات رفتاری نیروی دریایی آمرکیا تصریح می‌کند که اعضای این نیرو پس از بازداشت به دست هر کسی باید فقط «نام، درجه، شماره پرسنلی و تاریخ تولدشان» را بگویند و نه چیز دیگر.

در ادامه این ماده می‌خوانیم: «من به عنوان سرباز نیروی دریایی ایالات متحده، از پاسخ به سوالات بیشتر تا جای که بتوانم، سر باز خواهم زد. من موجب صدور هیچ بیانیه مکتوب و یا شفاهی بر ضد اصل وفاداری به کشور و متحدان آمریکا نخواهم شد.»

دیلی‌میل می‌نویسد: «عذرخواهی (فرمانده نارکر) اما در نقض این ماده است و باید برخورد انضباطی با وی شود.»

تلاش‌های این نشریه انگلیسی برای برقراری ارتباط با وزارتخانه‌های دفاع و امور خارجه آمریکا برای روشن شدن سرنوشت فرمانده نارکر، به جایی نرسیده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده