عبدالرضا داوری: آقای رفسنجانی یادتان هست چه کسی به بهانه "نفوذ" منتقدانش را زندانی می کرد؟

عبدالرضا داوری: آقای رفسنجانی یادتان هست چه کسی به بهانه "نفوذ" منتقدانش را زندانی می کرد؟

نسیم/ عبدالرضا داوری نوشت: امضاکنندگان نامه انتقادی به هاشمی رفسنجانی در سال ۶۹ بازداشت و روانه زندان اوین شدند.

به گزارش «نسیم» عبدالرضا داوری مدیر مسئول ماهنامه بررسی های اقتصادی نوشت: 90 نفر از چهره های موسوم به ملی-مذهبی در اردیبهشت 1369 طی نامه ای به آیت الله هاشمی رفسنجانی ، رئیس جمهور وقت ، به سیاستهای دولت ایشان اعتراض کردند. در خرداد 1369 با حکم دادستانی انقلاب ، 23 نفر از امضاکنندگان نامه مزبور بازداشت و روانه بندهای امنیتی وزارت اطلاعات دولت سازندگی در زندان اوین شدند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از این برخورد، در مصاحبه با خبرنگار روزنامه لوموند اعلام کرد:"لیبرالهایی که اخیرا دستگیر شده اند کسانی بودند که ماهیت "جاسوسی" پیدا کرده اند و از امریکا دستور می گرفتند".
منبع: روزنامه اطلاعات 1369/7/19

این اظهارات آیت الله هاشمی رفسنجانی در شرایطی صورت گرفت که ایشان مطلع بود در کیفرخواست دادستانی انقلاب ، اتهام اصلی تمام بازداشت شدگان ، امضاء و تائید نامه سرگشاده 90 نفر ذکر شده بود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی حتما به یاد دارند هنگامی که برای طرح بودجه سال 70 به مجلس رفتند ، دو نفر از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه از ایشان پرسیدند:"ما به بازداشت بقیه کاری نداریم ولی چرا مهندس عزت الله سحابی را بازداشت کردید؟" آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ فرمودند:" رویش زیاد شده بود، گفتم بگیرند رویش را کم کنند!"

در واقع بعدها آشکار شد که دلیل اصلی آیت الله هاشمی رفسنجانی برای زندانی کردن منتقدان دولت سازندگی ، "کم کردن روی آنان" بود و "نفوذ امریکا" بهانه!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عبدالرضا داوری: آقای رفسنجانی یادتان هست چه کسی به بهانه "نفوذ" منتقدانش را زندانی می کرد؟ » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X