ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عبدالرضا داوری: آقای رفسنجانی یادتان هست چه کسی به بهانه "نفوذ" منتقدانش را زندانی می کرد؟

عبدالرضا داوری: آقای رفسنجانی یادتان هست چه کسی به بهانه "نفوذ" منتقدانش را زندانی می کرد؟

نسیم/ عبدالرضا داوری نوشت: امضاکنندگان نامه انتقادی به هاشمی رفسنجانی در سال ۶۹ بازداشت و روانه زندان اوین شدند.

به گزارش «نسیم» عبدالرضا داوری مدیر مسئول ماهنامه بررسی های اقتصادی نوشت: 90 نفر از چهره های موسوم به ملی-مذهبی در اردیبهشت 1369 طی نامه ای به آیت الله هاشمی رفسنجانی ، رئیس جمهور وقت ، به سیاستهای دولت ایشان اعتراض کردند. در خرداد 1369 با حکم دادستانی انقلاب ، 23 نفر از امضاکنندگان نامه مزبور بازداشت و روانه بندهای امنیتی وزارت اطلاعات دولت سازندگی در زندان اوین شدند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی بعد از این برخورد، در مصاحبه با خبرنگار روزنامه لوموند اعلام کرد:"لیبرالهایی که اخیرا دستگیر شده اند کسانی بودند که ماهیت "جاسوسی" پیدا کرده اند و از امریکا دستور می گرفتند".
منبع: روزنامه اطلاعات 1369/7/19

این اظهارات آیت الله هاشمی رفسنجانی در شرایطی صورت گرفت که ایشان مطلع بود در کیفرخواست دادستانی انقلاب ، اتهام اصلی تمام بازداشت شدگان ، امضاء و تائید نامه سرگشاده 90 نفر ذکر شده بود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی حتما به یاد دارند هنگامی که برای طرح بودجه سال 70 به مجلس رفتند ، دو نفر از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه از ایشان پرسیدند:"ما به بازداشت بقیه کاری نداریم ولی چرا مهندس عزت الله سحابی را بازداشت کردید؟" آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ فرمودند:" رویش زیاد شده بود، گفتم بگیرند رویش را کم کنند!"

در واقع بعدها آشکار شد که دلیل اصلی آیت الله هاشمی رفسنجانی برای زندانی کردن منتقدان دولت سازندگی ، "کم کردن روی آنان" بود و "نفوذ امریکا" بهانه!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده