ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خاطرات یک روان‌پریش در آ‌رایشگاه مردانه

خاطرات یک روان‌پریش در آ‌رایشگاه مردانه

باشگاه خبرنگاران/ کارگردان «گوجه برزیلی» نمایشی با مضمون گفته‌ها و خاطرات یک روان‌پریش را روی صحنه می‌برد.
محمد مطهری‌پور، کارگردان نمایش «گوجه برزیلی» در رابطه با نمایش خود گفت: داستان شخصی است که وارد یک آرایشگاه می‌شود و شروع به گفتن خاطره‌های خود می‌کند، صحبت‌هایی که مشخص‌کننده مشکلات روانی او است.
وی درباره انگیزه خود از انتخاب نمایش به صورت مونولوگ اظهار داشت: نمایش مونولوگ از زمان جنگ جهانی دوم شروع شد که مردم به خاطر ترس‌هایشان بلند، بلند با خودشان صحبت می‌کردند با این تفاسیر به خاطر ملموس شدن اثر با مخاطب شیوه مونولوگ را انتخاب کردم تا با شخصیت نمایش تناسخ داشته باشد.
مطهری‌پور در رابطه با فضاسازی اثر اذعان کرد: فضایی که در اثر بیشتر مخاطبان می‌بینند محیط آرایشگاه هست حتی به گونه‌ای مونولوگ‌ها گفته می‌شود که تماشاگر آقا رضا آرایشگر را احساس می‌کند و یک کشش بیشتری برای او ایجاد می‌شود.
وی ادامه داد: اول دوست داشتم تا نمایش از مونولوگی به صورت مطلق خارج شود و فرد آرایشگر را هم روی صحنه بیاورم اما با مرور متن‌ها متوجه شدم که حضورش هم چندان اهمیت خاصی ندارد اما نبودش جذابیت‌هایی را ایجاد می‌کند.
مطهری‌پور در خصوص انتخاب تماشاخانه دا گفت: با توجه به شلوغ بودن سالن‌ها و ظرفیت آنها و شرایط محیطی تماشاخانه دا آن را انتخاب کردیم، از طرفی دالون‌هایی که وجود دارد آن شبیه بودن فضا را به محیط آرایشگاه بیشتر می‌کرد.
گفتنی است نمایش «گوجه برزیلی» به کارگردانی محمد مطهری‌پور در تماشاخانه دا روی صحنه می‌رود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده