ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بیش از 30 درصد اقتصاد کردستان در حوزه کشاورزی است

به گزارش ایرنا بهرام نصرالهی زاده روز پنجشنبه در ششمین جشنواره توت فرنگی در سنندج بخش کشاورزی را کلیدی ترین حوزه اقتصادی استان کردستان برشمرد و آموزش و ترویج این بخش را ضروری دانست.
وی بخش کشاورزی را ظرفیت اقتصادی و سرمایه عظیمی دانست و گفت: افزایش راندمان تولید و سطح زیر کشت نیازمند حمایت دولت و سیاستگذاری جدی دولت در این بخش است.
او با اشاره به اینکه 80 درصد توت فرنگی کشور در کردستان تولید می شود گفت: کردستان پایتخت توت فرنگی کشور محسوب می شود.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان افزود: من به عنوان متولی سازمان مدیریت و برنامه ریزی وظیفه خود می دانم از بخش کشاورزی استان به ویژه توت فرنگی، شیلات و محصولات باغی حمایت کنم.
وی همچنین از حمایت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از افزایش تولید توت فرنگی و پیگیری امور مربوط به توت فرنگی استان خبر داد.
نصرالهی زاده بر تشکیل ستاد ویژه همکاری با جهاد کشاورزی و پیگیری مشکلات توت فرنگی کاران استان شد.
او نقش بخش خصوصی را در راهنمایی و حمایت از کشاورزان و بهره برداران مهم ارزیابی کرد و گفت: بدون شک توسعه بخش کشاورزی استان منجر به توسعه صنعت گردشگری خواهد شد.
رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان، کشاورزی در بخش توت فرنگی را درآمدزا توصیف کرد و افزود: کار در مزارع توت فرنگی همه اعضای خانواده را درگیر می کند.
او بر بهره گیری از روش های علمی و دانش روز در راستای اقتصادی کردن کشاورزی تاکید کرد.
* توسعه کشاورزی کردستان نیازمند عزم ملی و همه جانبه است
دبیر اجرایی ششمین جشنواره استانی توت فرنگی نیز در این جشنواره توسعه و شکوفایی کشاورزی به ویژه تولید توت فرنگی را نیازمند عزم ملی و هم جانبه مسوولان و کشاورزان دانست.
شاهرخ عبدالحکیمی، جشنواره توت فرنگی را جشن تحول و توسعه این محصول دانست و افزود: خوشبختانه با تعامل کشاورزان و سازمان جهاد کشاورزی استان اکنون شاهد تحول عظیمی در این بخش هستیم.
وی با اشاره به اینکه واژه توت فرنگی با دو نام کردستان و ارگانیک عجین شده است گفت: توت فرنگی محصول شاخص استان و از محصولات سالم و ارگانیک محسوب می شود.
دبیر اجرایی ششمین جشنواره استانی توت فرنگی توسعه توت فرنگی کردستان را مرهون همدلی و تعامل تمام تولیدکنندگان و تشکل های دولتی و خصوصی استان دانست.
سه هزار و 200 هکتار از اراضی کشاورزی استان کردستان به کشت توت فرنگی اختصاص دارد و سالانه 40 هزار تن توت فرنگی توسط 12 هزار بهره بردار در کردستان تولید می شود.
در پایان این همایش تولید کنندگان نمونه محصول توت فرنگی استان معرفی و از آنها تجلیل و قدردانی شد.
7352/1904

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده