ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تابناک: کرج دومین کلان‌شهر بزرگ ایران می‌شود؟

تابناک: کرج دومین کلان‌شهر بزرگ ایران می‌شود؟

تابناک/ حال که تهران به دلیل تراکم زیاد جمعیت، به یکی از شهرهای گران کشور تبدیل شده است، کرج به واسطه نزدیک بودن به تهران شروع به جمعیت‌پذیری کرده و روز به روز در حال گسترش است.

بر این اساس پیروز حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی از جایگزینی استان البرز به جای مشهد به عنوان دومین کلانشهر کشور خبر می‌دهد.

او با تاکید بر اینکه حوزه‌های تحت نفوذ کلانشهرها در معرض گسترش بیشتری نسبت به مناطق دیگر است توضیح داد: کرج از جمله مناطق نفوذی بود که به دلیل نزدیکی به پایتخت قابلیت گسترش بیشتر را داشت و به تدریج با پذیرش جمعیت تبدیل به کلانشهر شد و با رشد جمعیت فعلی به زودی جای مشهد به عنوان دومین کلانشهر کشور را خواهد گرفت.

آمارهای مرکز آمار نیز این خبر را تصدیق می‌کند. در بین استان‌های کشور بیشترین مهاجر را در طول سال‌های 1385 تا 1390 استان البرز جذب کرده است.

رتبه نخست مهاجرپذیری برای استان البرز با جذب 93 هزار و 693 نفر مهاجر خالص که 7.35 درصد کل مهاجران کشور را شامل می‌شود؛ ثبت شده است.

بر اساس این آمار در طول پنج سال مورد اشاره 192 هزار و 770 نفر مهاجر به استان البرز وارد شده و در مقابل 99 هزار و 77 نفر نیز از این استان خارج شده‌اند.

بنابراین خالص مهاجرپذیری البرز در این مدت 93 هزار و 693 نفر بوده است. در این آمارها که به تفکیک سهم مهاجرپذیری استان‌ها آمده است، استان تهران خالص مهاجرپذیری منفی بوده یعنی 20 هزار و 838 نفر بیشتر از مهاجران وارد شده، از این استان خارج شده‌اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده