ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صرفه جویی در انرژی مغناطیسی از طریق کانال گرمایی نوری

صرفه جویی در انرژی مغناطیسی از طریق کانال گرمایی نوری

باشگاه خبرنگاران/ اخیرا محققان و دانشمندان توانسته‌اند با کمک نانو طیف گرما و نور را به میزان چشمگیری گسترش دهند و در مصرف انرژی مغناطیسی صرفه جویی کنند.
دانشمندان موفق شدند به کمک فناوری نانو کانال گرمایی غیر لمسی و در عین حال بسیای قوی را نمایش دهند که از نور بوجود می‌آید و سبب صرفه جویی در انرژی مغناطیسی می‌شود. آن‌ها نشان دادند که انتقال گرما می‌تواند 100 برابر قوی‌تر از آنچه تاکنون پیش‌بینی شده است باشد و این کار تنها از طریق نزدیک کردن دو جسم در فاصله‌ای در مقیاس نانو بدون هیچ گونه تماسی شکل می‌گیرد.

تیمی تحقیقاتی متشکل از دانشمندان و محققان دانشکده مهندسی و علوم کاربردی دانشگاه کلومبیا و استنفورد توانستند گرما را میان اجسامی که در حالت موازی قرار دارند بدون هیچ گونه تماسی با استفاده از نور در بزرگ‌ترین اندازه گزارش‌شده انتقال دهند. آن‌ها توانستند با استفاده از هدایتگران جابه‌جاکننده میکرو مکانیکی با دقت بسیار بالا به این موفقیت دست یابند.

افزایش 100 برابری انتقال گرمایی به کمک نانو + عکس

فاصله‌ای را که آن‌ها توانستند در آن 100 برابر بیشتر انتقال گرمایی داشته باشند را می‌توان در مقایسه با پیش‌بینی‌های کلاسیک حدود 40 نانومتر تخیمن زد. محققان و دانشمندان بر این باورند که دست‌یابی به این موفقیت که نور می‌تواند درگاه و منطقه‌ای مناسب برای انتقال گرما شود بسیار جذاب و هیجان‌انگیز است و می‌تواند سنگ بنای پشرفت‌های علمی دیگر باشد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده