ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حوادث سرقت طلاجات مادربزرگ‌های پایتخت به شیوه قدیمی

حوادث/ سرقت طلاجات مادربزرگ‌های پایتخت به شیوه قدیمی

باشگاه خبرنگاران/ سارقیکه به شیوه قدیمی از پیرزن‌های پایتخت سرقت می‌کرد، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شد.

در مورخه 14/03/1394 خانمی با مراجعه به کلانتری 108 نواب به مأمورین اعلام داشت که سرنشین یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ ، به بهانه خرید طلا برای همسرش اقدام به گرفتن انگشتر طلا از وی به شیوه کلاهبرداری نموده است.

پرونده در پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور دادیار شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران ،پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

اظهارات شاکیه

شاکیه پس از حضور در پایگاه هشتم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : "در خیابان امامزاده معصوم، راننده یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگ به من نزدیک شد و ضمن معرفی خود به عنوان شخصی خیر عنوان نمود که برای یکی از بستگانش مقداری سوغات از مشهد آورده اما این شخص در خانه اش نیست ؛ در ادامه و به بهانه ایننکه قصد دارد تا سوغات مشهد را به عنوان تبرک به دست یکی از نیازمندان محل برساند ، کیسه ای پلاستیکی را به من تحویل داد تا به درخواست وی ، این کار توسط من انجام شود ؛ در همین زمان این شخص با مشاهده انگشتر طلای من مدعی شد که قصد خرید یک حلقه انگشتر دقیقا مشابه انگشتر مرا برای همسرش دارد و به این بهانه از من درخواست نمود تا انگشتر را به وی نشان دادم ؛ پس از مدتی کوتاه ، این شخص به بهانه متبرک شدن طلا آنرا در داخل کیسه پلاستیک قرار داد و کیسه حاوی سوغات را تحویل من داد و از محل دور شد ؛ پس از بازگشت به خانه ، قصد تحویل بسته سوغات به یکی از نیازمندان محل را داشتم اما پیش از آن قصد داشتم تا انگشترم را از داخل کیسه در بیاورم اما در کمال تعجب ، انگشتر در داخل کیسه نبود و تنها سوراخی کوچک در زیر کیسه پلاستیک قرار داشت .

دستگیری متهم

با توجه به شناسایی تعدادی از شکات که همگی به همین شیوه و شگرد مورد کلاهبرداری و سرقت طلاجات خود قرار گرفته بودند ، کارآگاهان پایگاه هشتم پلیس آگاهی با بهره گیری از اطلاعات بدست آمده از شکات ، مشخصات خودرو پراید سفید رنگ را در سیستم جامع ثبت کردند .

سرانجام در مورخه 22/06/1394 ، مأمورین کلانتری 132 نبرد در حین گشت زنی به سرنشین یک دستگاه خودرو پراید سفید رنگی مشکوک شدند که راننده آن در حال صحبت کردن با یک پیرزن بود ؛ با بررسی مشخصات خودرو از سوی مأمورین و اطلاع از تحت تعقیب قرار داشتن خودرو ، بلافاصه مأمورین کلانتری اقدام به توقیف خودرو و دستگیری راننده آن کردند .

اعتراف به سرقت های مشابه

متهم مجید . ص ( متولد 1360 ) پس از انتقل به پایگاه هشتم پلیس آگاهی و شناسایی توسط شکات پرونده ، صراحتا به دهها فقره کلاهبرداری و سرقت طلاجات از پیرزنان اعتراف کرد ؛ متهم در اعترافاتش به کارآگاهان گفت : "زمانیکه یک پیرزن را در خیابان شناسایی می کردم ، به سراغش می رفتم و خود را به عنوان خیر معرفی می کردم ؛ ابتدا به بهانه رساندن سوغات شهرهای زیارتی به خانواده های نیازمند اعتماد این افراد را جلب می کردم . پس از آن ، به بهانه خرید طلا برای همسرم از آنها درخواست می کردم که طلاهایشان را به من نشان دهند و پس از گرفتن طلا آنرا داخل کیسه هایی پلاستیکی می انداختم که انتهای آنها سوراخ بود ؛ طلا و جواهرات را بدون آنکه صاحبان آنها متوجه شوند از آن خارج می کردم و پس از تحویل بسته های پلاستیکی به سرعت از محل دور می شدم " .

سرهنگ کارآگاه حمدالله علیزاده ، رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهم به دهها فقره سرقت و کلاهبرداری مشابه و به جهت شناسایی سایر شکات و مالباختگان ، دستور انتشار بدون پوشش تصویر متهم از سوی مقام محترم قضایی صادر شده است ؛ لذا از کلیه شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت پیگیری شکایات خود به نشانی پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در میدان حـر – انتهای خیابان 12 فروردین مراجعه نمایند .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده