ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

جهان نوشت: زمان به نفع اصولگرایی در حال طی شدن است

جهان نوشت: زمان به نفع اصولگرایی در حال طی شدن است

جهان/ متن پیش رو در جهان منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

اصولگرایان پس از دوم خرداد و فتنه سال ٨٨ و انتخابات سال ٩٢ به دوران جدیدی رسیده اند که می توان آنرا دوران پساکثرت نامید. این دوره دارای ویژگیهای خاص خود است.
به اقتضای حوادث و موضوعات و بحران های مختلف و مواضع افراد و نخبگان و موثر و روند سیاسی سالهای اخیر هر فرد هر حزب هر گروه کارنامه ای پیدا کرده است و بر اساس این مؤلفه مرزهای پدید آمده است که بعضا غیرواقعی و تصنعی است و بعضا واقعیت است اما از زمان و اقتضای آن عبور کرده ایم لذا باید این دیوار ها و پرچین ها درست و یا غلط دشمن ساخته یا تاریخ ساخته براساس واقعیت و ضرورت ها برداشته شود و بر اساس اصول و محکمات و نه سلایق و شیوه ها و تاکتیک ها حتی متشابهات جبهه ای وسیع جایگزین سنگرهای انفرادی و خاکریزهای منطقه محور شود.

فروپاشی این حدود به معنایی غلط بودن آنها در گذشته به صورت عام نیست بلکه این فروپاشی آغاز یک معماری جدید برای حرکت فراحزبی و گروهی و حتی بیش از آن ملی است.

گسترش دایره مخلصین

خصوصیت امام و رهبری وانقلاب اسلامی این بوده وهست که آنقدر فراگیر اقدام می کردند که ازهر مذهبی از هر قومیتی از هر گرایشی را به پای کار انقلاب بکشانند شاید باور پذیر نبود که بتوان از مرجع تا نخبه دانشگاهی تا مردم عادی و حتی مخالفین اسلام و روحانیت را تبدیل به انقلابی و مجاهدین فی سبیل الله نمود.

اما به فراخور امتحانات و مقاطع بحرانی و سخت و پیچ های تاریخی انقلاب ریزشهای در حواریون انقلاب صورت گرفت که به نوعی خالص سازی و غربالگری بود اما رویش ها بیش از ریزش هاست و به علت اینکه ریزشها از میان چهره هاست و رویش ها عمدتا در میان جوانان گمنام انقلابی است ریزش های کم دیده می شود و رویش های فراوان دیده نمی شود.

اما امروز فرصت چهره سازی و مرجع سازی های جدید است و گسترش دایره مخلصین به جای خالص سازی بی هنگام.فصل جوان گرایی اصولگرایان فرا رسیده است باید باحضور چهرهای گرانقدر وانقلابی فرصت را برای جوانان انقلابی فراهم آورد تا این تغییر نسلی با کمترین هزینه ها انجام شود .

محکمات محدود اما عمیق و موثر و ماندگار هستند، اما سلایق و شیوه ها متفاوت و متکثر هستند با تاکید بر محکمات می توان راه را برای فراگیر شدن فراهم می آورد و نافی سلایق و شیوه ها هم نبود.

کیفیت بخشی در اندیشه ها و روش ها

عمق بخشی به اندیشه های مبنای وپیدا کردن رهیافت های جدید نیاز فراروی یاران انقلاب اسلامی است جمود وتعصب در تاکتیک ها آورده ای برای انقلاب ندارد ونوگرایی در روش ها جزء نقاط برجسته تفکر سیاسی تشیع است که مانای آنرا فزون می کند.

به استخدام گرفتن ادبیاتی جدید وفاخر برای گفتمانی اصیل یک عمل عقلانی است که می تواند به انتشار اهداف گفتمان کمک نماید لذا هنگامه کیفیت بخشی در اندیشه ها وروشهاست باآسیب شناسی گذشته می توان به بهبود روابط درون گفتمانی وقدرت تعامل برون گفتمانی افزود وراه را برای رسیدن به آرمانهای انقلاب هموار تر نمود.

ترجیح رویکرد اجتماعی بررویکرد سیاسی

یکی از سرمایه های انقلاب جامعیت اندیشه ای ورفتاری انقلابیون بوده است به نحوی که بهترین ارتباط وتعامل را میان حاکمیت وشهروندان بر قرار نمودند وحس تعلق عمیقی را میان مردم وارزشهای انقلابی ایجاد کردند.

شاید به مرور زمان این رویه ها ی درست به دست فراموشی سپرده شد مسجد که پاپگاه ارتباطی نظام با مردم بود آهسته آهسته بعد عبادیش بر ابعاد اجتماعی آن چربید ومردم مأوای را که برای بیان مطالبات ومشکلات خود داشتند از دست دادند مشکلات وبحران های سیاسی انقلابی های جامع الطراف را سیاسی وجناحی کرد وپل ارتباطی شهروندان وحاکمیت روز به روز در حال باریک تر شد.

احیای رویکرد های اجتماعی فرهنگی جریان انقلاب بی شک می تواند در میزان تعلق شهروندان به حاکمیت اثر مستقیم بگذارد.

آنچه که در نهایت می توان افزود این است که زمان به نفع اصولگرایان در حال طی شدن است وبا توجه به ریزش بی سابقه محبوبیت جریان حاکم این فرصت برای اصولگرایان پدید می آید که با دقت بتوانند نظر ملت شریف ایران بار دیگر معطوف به آرمانها واهداف انقلاب نمایند.

البته جریان انقلاب در کنار این ملاحضات در حال رصد نیروهای شاخص جریان اصولگرا هم هست تا ببیند آیا منافع ملی را ترجیح می دهند یا منافع شخصی خود را وانتظار دارند این جریان در مواقع حساس به وظیفه انقلابی خود عمل نمایند.

*امین توکلی زاده

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده