ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دیدار رئیس کل بانک مرکزی ایران با همتای قزاقستانی

دیدار رئیس کل بانک مرکزی ایران با همتای قزاقستانی

خبرگزاری صدا و سیما/ روسای کل بانک مرکزی ایران و قزاقستان درخصوص انواع همکاری ها بین بانک مرکزی و بانک های تجاری دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

ولی الله سیف در حاشیه این دیدار در گفتگو با خبرنگاران گفت: در گذشته کشور ما در زمینه بانکی روابط نسبتا خوبی با کشور قزاقستان داشت و درحال حاضر باتوجه به ظرفیت های تجاری مثبتی که بین دو کشور وجود دارد در صورت برقراری ارتباط بانکی قوی می توانیم از ظرفیت های موجود استفاده کنیم.

وی ادامه داد: دیدار دیروز هیئت قزاقستان با رئیس جمهور کشورمان فضای لازم را ایجاد کرد و امروز بحث های مختلفی درخصوص انواع همکاری هایی که بانک های مرکزی و تجاری ایران و قزاقستان می توانند داشته باشند بحث و تبادل نظر شد.

سیف با اشاره به اینکه تبادل اطلاعات بین ما پیش نیاز برای شروع ارتباط قوی بین بانک مرکزی و بانک مرکزی قزاقستان بود، گفت: این روابط درخصوص بانک های تجاری دو کشور نیز صادق است و در آینده نزدیک هیئتی از بانک های تجاری این کشور به تهران می آید تا درخصوص تقاضاهای افتتاح شعبه در ایران و همچنین تبادلات دیگر بانکی بحث و تبادل نظر صورت بگیرد.

وی افزود: نوع ارتباط بانکی دو کشور ارتباطات کارگزاری و ارتباط بانکی در جهت تصحیح روابط تجاری دو کشور است.

رئیس کل بانک مرکزی ایران در پاسخ به این سوال که آیا از طرف این کشور تقاضای افتتاح شعبه مستقل در کشور ما شده است یا خیر؟ گفت: تقاضای افتتاح شعبه هم وجود دارد که فرم های مربوط به این تقاضاها مورد بررسی قرار می گیرد و در صورت تایید از سوی بانک مرکزی مجوزهای لازم داده می شود.

سیف با بیان اینکه در زمان تحریم روابط بانکی ما محدود بود، افزود: مکانیزمی پیشنهاد داده شده تا از طریق حساب مشترک و تبادل کالایی زمینه دریافت و پرداخت نقد به حداقل می رسد و از طریق این مبادلات کالاهایی، حساب ها تسویه می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده