ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سردبیر روزنامه موهن به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) استعفا کرد

سردبیر روزنامه موهن به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) استعفا کرد

فارس/ سردبیر روزنامه دانمارکی که مسئول انتشار کاریکاتور موهن به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) بود، استعفا کرد.

ویراستار نشریه دانمارکی که اقدامش در انتشار کاریکاتورهای موهن به ساحت مقدس پیامبر اسلام (ص) منجر به بروز تنش‌ها و اعتراضات فراوانی در جهان اسلام شد، از کار خود کناره گیری کرد.

خبرگزاری فرانسه با انتشار این خبر اعلام کرد، «فلمینگ رُز»، خبرنگار روزنامه «یولاندز پوستن»، درصدد است تا به عنوان نویسنده و مفسر سیاسی ادامه فعالیت داشته باشد.

بنا بر این گزارش، حدود یک دهه پیش، انتشار کاریکاتورهای جنجالی از پیامبر اسلام (ص) موجب بروز اعتراضات گسترده در بسیاری از کشورهای اسلامی گردید.

این رونامه نگار دانمارکی می‌گوید: «می‌خواهم زمان بیشتری را صرف نوشتن کتاب و مشارکت در امور اجتماعی دانمارک و نیز خارج از مرزها داشته باشم. این گسترگیِ فرهنگی در اروپا آزادی را در تنگنا قرار داده است. این مسئلۀ مهمی است، چرا که تعیین کننده آینده و سرنوشت اروپا است.»

«رُز» در سال 2005، هنگامی که 12 کاریکاتور هجو و طنزآمیز از پیامبر اسلام (ص) در این نشریه منتشر شد، سردبیر فرهنگی نشریه دست‌راستی «یولاندز پستن» بود. کاریکاتورهایی که منجر به اعتراضات مرگبار در برخی از کشورهای مسلمان شد.

علاوه بر این، نشریه فرانسوی «شارلی ابدو»، در سال 2006 اقدام به چاپ کاریکاتورهای موهن کرده بود.

«رُز» 57 ساله، به دلیل ترس از تهدیداتی که علیه وی مطرح شده، هم اکنون تحت حمایت پلیس زندگی می‌کند.

تصمیم روزنامه دانمارکی برای انتشار کاریکاتورهای موهن در سال 2005 بحث‌برانگیز بود و بسیاری از خبرنگاران نشریه به مخالفت با نشر آنها پرداختند.

اهانت غرب به مقدسات اسلام و مسلمانان به حدی است که در ماه مارس، انجمن خبرنگاران، تحت عنوان «شجاعت برای ایفای نقشی پررنگ و محوری برای گسترش آزادی بیان»، جایزه‌ای را به نشریه مذکور اهدا کرد.

«رُز»، سردبیر نشریۀ دانمارکی، پیش از این دو کتاب در خصوص آزادی بیان در جهان چندفرهنگی، نوشته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده