ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات سرانجامِ دختران سفارت

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ سرانجامِ دختران سفارت

آخرین خبر/ گزیده ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز سه شنبه به شرح زیر می باشد:

شرق-این روزنامه درگفت وگویی با فروز رجایی فر با عنوان«سرانجامِ دختران سفارت» به موضوع تسخیر لانه جاسوسی و نقش دختران در آن رویداد پرداخت ونوشت:همان شب اول هم حضرت امام مطلع شدند که گروه اشغال‌کننده، مرکب از دختران و پسران دانشجو است که قرار است آن شب را در سفارت بمانند. بااین‌حال این اتفاق نیفتاد که ایشان پیام بفرستند که دختران بعد از این مرحله به وظیفه خود عمل کرده‌‌اند و تشریف ببرند منزل! که اگر چنین چیزی هم می‌فرمودند، بدون چون و چرا انجام می‌شد؛ چون دانشجویان نسبت به فرمایش ایشان آن‌قدر تعهد داشتند که حتی سؤال نکنند و به فوریت اطاعت کنند.»
وطن امروز- این روزنامه با عنوان«اگر قوه مجریه فاسد شود اگر رئیس‌جمهور فاسد شود کار سخت می‌شود» به سخنان ایت الله آملی لاریجانی در واکنش به سخنان مطبوعاتی روحانی پرداخت و نوشت:« اظهارات عجیب حسن روحانی در افتتاحیه نمایشگاه مطبوعات آنقدر تکان‌دهنده بود که آیت‌الله آملی‌لاریجانی، ریاست دستگاه قضایی که طی روزهای اخیر بر همدلی میان قوا و مسئولان برای حل مشکلات کشور تاکید کرده بود را به واکنش واداشت.

آرمان-این روزنامه در گزارشی با عنوان«اذیتم کنید اذیت‌تان می‌کنم» به دادگاه بابک زنجانی به واکنش تهدیدآمیز وی در دادگاه پرداخت.

اعتماد-این روزنامه در یادداشتی به قلم محمدرضا تاجیک با عنوان«آغاز نتایج رویکرد تعاملی در سوریه» نوشت:« اگر امریکا حاضر به دعوت از ایران برای حضور در نشست سوریه در وین و نشستن عربستان و ایران در مقابل یکدیگر شده است، باید عامل اصلی را در دو مولفه ١- آشکار شدن تدریجی نتایج رویکرد تعاملی ایران در قبال کشورهای دنیا و ٢- توانمندی‌ها، تاثیرگذاری و سرمایه‌گذاری ایران در خاورمیانه جست‌وجو کرد... ایران و عربستان درمورد مسائل زیادی اختلاف نظر دارند. با رویه‌ای که سعودی‌ها اتخاذ کرده و دایره منافع خود را بسیار وسیع و تحولات سیاسی منطقه را در چارچوب منافع طایفه‌ای، نژادی و مذهبی تبیین می‌کنند، نباید امید داشت در پی چنین نشست‌هایی، دو کشور به تفاهم درخصوص مسائل منطقه و از جمله بازگشت صلح و آرامش در سوریه دست یابند. سعودی‌ها اختلاف در سیاست خارجی‌شان با ایران در درون منطقه را تبدیل به تضاد و تقابل کرده‌اند .

ایران - مرتضی رحمانی موحد معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی در حالی از صدور ویزای 30 روزه فرودگاهی خبر داد که ایران یکی از 3 کانون محبوب گردشگری معرفی شده است.
قانون-این روزنامه در گزارشی با عنوان«جماران نشین‌ها د‌‌‌‌ر اند‌‌‌‌یشه انتخابات‌‌‌« به موضوع انتخابات آینده و گزینه های احتمالی کاندیداتوری پرداخت ونوشت: این بار کارزاری د‌‌ر عرصه مجلس و خبرگان د‌‌ر انتظار جماران‌نشین‌هاست. گمانه زنی‌های فراوانی برای حضور جمارانی ها د‌‌ر انتخابات وجود‌‌ د‌‌ارد‌‌. از آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی و سید‌‌‌حسن خمینی گرفته تا محسن‌هاشمی و مرتضی‌اشراقی...این چهره‌هایی که جایگاه ویژه‌ای د‌‌ر د‌‌ل مرد‌‌م کشورمان د‌‌ارند‌‌ باید‌‌ تصمیم خود‌‌ را با تد‌‌بیر بیشتری بگیرند‌‌ و بد‌‌انند‌‌ که امروز هنگامه حضور است و اگر آنها این عرصه را به بهانه ‌های واهی خالی کنند‌‌، عرصه جولان را برای افراط و تند‌‌روی باز کرد‌‌ه‌‌اند‌‌ و د‌‌ر آیند‌‌ه نه‌چند‌‌ان د‌‌ور خود‌‌ را ملامت خواهند‌‌ کرد‌‌.»

ابتکار-این روزنامه در گزارشی با عنوان«خرد جمعی شرط موفقیت اصلاحات» به عملکرد اصلاح طلبان برای انتخابات آینده پرداخت و بااشاره به سه گزینه احتمالی یعنی عارف، لاریجانی و ناطق نوری برای ریاست مجلس دهم نوشت: باتوجه به عدم تمایل ناطق نوری برای شرکت در انتخابات مجلس بنابراین دو گزینه دیگر یعنی عارف و لاریجانی به عنوان رقیب اصلی یکدیگر برای به دست آوردن صندلی ریاست مجلس باقی ‌می‌ماند.در این گزارش با اشاره به سخنان اخیر محمدصادق خرازی در واکنش به این که برخی لاریجانی را گزینه مناسبی برای ریاست مجلس آینده می‌دانند، گفت: ما چنین اعتقادی نداریم؛ چراکه رئیس فعلی مجلس در یک صف دیگر و ما در جبهه دیگر قرار داریم. طبق گفته های خرازی اوج اختلافات اصلاح‌طلبان بر سر ریاست مجلس که عارف یا لاریجانی گزینه مناسبی برای این کرسی است یا خیر نمایان و خود را نشان داد. با این حال باید پرسید آیا ائتلافی بین اصلاح‌طلبان با اعتدالگرایان برای کاندیداها و از همه مهمتر ریاست مجلس دهم رخ می‌دهد یا خیر؟»

آفتاب یزد- این روزنامه در مطلبی با عنوان «حال روزنامه ها بد است» به چالش های روزنامه نگاری در ایران پرداخت.این مطلب نگاهی مقایسه یی به میزان روزنامه خوانی در ایران و سایر کشورها دارد.
کیهان-این روزنامه در گزارش با عنوان «دیکته بی بی سی، رونویسی زنجیره ای ها حق التحریر با ارشاد!» با رویکردی تند نوشت: گشایش نمایشگاه مطبوعات در غیاب بخشی از مهمترین رسانه های کشور که از قضا سهم اول در تولید اخبار را نیز دارا می باشند، واکنش ها و تبعات مختلفی داشته و به بحث بسیاری از محافل تبدیل شده است. فارغ از بسیاری از فضا سازی های بیمارگونه، بدیهی ترین چیزی که می توان درباره این اقدام رسانه های منتقد دولت گفت این است که دوسال همراهی، سکوت و مماشات با رفتارهای پادگانی معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد و گروگانگیری حریت و آزادی نشریات در برابر یارانه و بی اثر بودن تمامی تلاش های دلسوزان و نخبگان برای گشودن این گره، سرانجام به این اعتراض منجر شد . کیهان در ادامه مدعی پرداخت یارانه و پول زیاد از سوی وزارت ارشاد به برخی رسانه شد و افزود: اما پس از این همه مستندات، باید پرسید پولی که ارشاد به نور چشمی ها و زنجیره ای ها می دهد چه می شود؟! اگر صرف انقلاب و درد مردم می شد که هیچ غصه ای نبود و همین که بیت المال برای پیشبرد اهداف نظام هزینه می شود، جای شکر دارد ، حتی اگر کیهان محروم باشد. اما واقعیت چیز دیگری است، روزی نیست که زردنامه های حامی دولت با پول بیت المال، رکنی از ارکان نظام و انقلاب را زیر سوال نبرند!حتی رکنی از ارکان دین را!

قانون-این روزنامه در یادداشتی با عنوان «جوکری که شاکیانش را تحقیر می کند !» به حاشیه نویسی درباره ی د اد گاه بابک زنجانی پرداخت و نوشت: با نگاهی به روند د اد گاهی وی از همان ابتد ا با اعلام اینکه یک بسیجی اقتصاد ی است و د ر شرایط تحریم به کمک کشور آمد ه است نه تنها خود را مقصر ومجرم نمی د اند بلکه اعتقاد د ارد که قربانی د عوا و نزاع های جناحی د رون کشور شد ه است .از سوی د یگر زنجانی مانند جوکر بسیار هوشمند انه عمل می کند و هر روز با وارد کرد ن افراد و نهاد های تازه ابعاد بیشتر و گسترد ه تری به پروند ه خود می د هد مانند جلسه د اد گاه هفته گذشته که با وارد کرد ن بانک های مسکن وتوسعه بازی را وارد فاز جد ید ی کرد .

شرق –این در یادداشتی با عنوان «عواقب تکرار تسهیلات شبه لیزینگ» نوشت: با توجه به پیشینه تاریخی، در روش پیشنهادی کنونی نیز مشابه موارد قبل، اولا احتمال استقبال و هجوم بسیاری از مردم که نیاز به خرید خودرو و لوازم خانگی ندارند و صرفا به دنبال گرفتن تسهیلات ارزان قیمت هستند و به محض طی کردن فرایند دریافت، کالا یا حواله آن را در بازار به قیمت نازل تری نقد کنند، بسیار محتمل است.
جهان صنعت-این روزنامه در یادداشتی با عنوان «کاهش سود بانکی باید معلول باشد نه علت» نوشت: کاهش بهره بانکی باید معلول باشد نه علت به این ترتیب که چون راه برای سرمایه گذاری های مفید و موثر اقتصادی هموار شده، کسی به سود سپرده های بانکی اعتنایی نکند نه اینکه نرخ سود بانکی را کاهش داد تا مردم به سوی ناکجاآباد روی بیاورند. عزیزانی که این تصمیم را گرفته اند، به خاطر دارند که دولت قبلی نیز قاطعانه دست به چنین اقدامی زد اما گویا فراموش فرمودند که این اقدام هیچ نتیجه ای در بر نداشت و دوباره اوضاع به حال اول برگشت.

شرق-این روزنامه با درج عنوان بانک نمی تواند ادعا کند منابعی ندارد از قول عباس آخوندی، وزیر مسکن، راه و شهرسازی نوشت : اعطای تسهیلات تعهدآور بر مبنای پس انداز هم می تواند به اقتصاد خانوار نظم دهد و کسی که می خواهد خانه دار شود، پس اندازی داشته باشد و بر اتکای آن پس انداز بتواند وام تعهد شده را دریافت کند تا بعد از شش ماه بانک نتواند ادعا کند که منابعی ندارد و تسهیلاتی اعطا نمی کند. این سیستم در حال گسترش است و استقبال خوبی هم از آن شده است و فکر می کنم در آینده استقبال بیشتری از آن شود.

آرمان –این روزنامه در مطلبی باعنوان «تهران رکورد دار تخریب باغ ها در کشور »نوشت: به موازات ماندگاری آلودگی هوا، بحث ها در رابطه با قطع درختان و تخریب باغ های تهران ادامه یافت. بازگشت سامانه بارشی تنها ترافیک پایتخت را شدت بخشید و آلودگی هوا که از چند روز پیش باز هم گریبان پایتخت نشینان را گرفته است، ادامه یافت. این در حالی است که اظهارنظرهای روز گذشته برخی مسئولان و اعضای شورای شهر تهران حکایت از نابودی 80 درصد باغات پایتخت دارد.

آرمان – این روزنامه در مطلبی با عنوان « سرانه هر جوان 200 تومان! »نوشت: بودجه ناچیز دستگاه ها و وزارتخانه های کلیدی در کشور که با مهم ترین گروه اجتماعی یعنی جوانان سر و کار دارند سال هاست صدای گلایه و اعتراض مسئولان این حوزه را بلند کرده است. روز گذشته محمدرضا رستمی معاون ساماندهی امور جوانان بودجه اختصاص یافته به این سازمان برای حل مشکلات جوانان را 8 میلیارد تومان عنوان کرده و افزود: با این بودجه واقعا کاری نمی شود انجام داد، یعنی اگر بگوییم 25 میلیون جوان داریم، بودجه سرانه برای هر جوان 200 تا 300 تومان می شود.

جوان- اگرچه پیش از این از سوی دولت اعلام شده بود دوره باز پرداخت وام 25میلیونی خرید خودرو چهار ساله و هفت ساله است اما روز گذشته مدیر فروش ایران خودرو مدت باز پرداخت اقساط را چهار ساله عنوان کرد که همین تضاد واکنش های مردم را به دنبال داشت به طوری که برخی از مردم از ضرورت تداوم کمپین «نه» به خرید خودروی صفر سخن به میان آوردند با این حال قائم مقام وزیر صنعت مدعی شد در ساعات اولیه روز گذشته 5هزار دستگاه خودرو به فروش رفت. گروه صنعتی ایران خودرو شرایط فروش محصولات این شرکت با استفاده از تسهیلات 25 میلیون تومانی را اعلام کرد. طبق این اعلام، مدت زمان بازپرداخت این تسهیلات حداکثر چهار سال خواهد بود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده