ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

درخواست مدیر کل صندوق بین المللی پول از کشورهای تولید کننده نفت

درخواست مدیر کل صندوق بین المللی پول از کشورهای تولید کننده نفت

خبرگزاری صدا و سیما/ کریستین لاگارد مدیر کل صندوق بین المللی پول سه شنبه در دوحه از کشورهای تولید کننده نفت خواست تا اقتصادهای خود را در برابر سقوط قیمت های نفت بازسازی کنند.

لاگارد خطاب به کشورهایی که اقتصاد آنها به طور گسترده ای به درآمدهای ناشی از صادرات نفت و گاز بستگی دارد گفت :« اوضاع کنونی ،ضرورت بازسازی اقتصاد این کشورها را به شدت یادآوری می کند.»

رئیس صندوق بین المللی پول که در دانشگاه جرج تاون قطر سخن می گفت افزود:« در برابر این اوضاع جدید ناشی از قیمت های نفت که به عقیده ما پدیده ای گذرا نیست بلکه طولانی مدت است ،‌تدابیری باید اتخاذ شود.»

وی تاکید کرد:« کشورهای تولید کننده باید منابع جدید درآمدی و مالیاتی را بیابند و در عین حال کنترل شدیدی بر هزینه های عمومی خود داشته باشند.»
مدیر کل صندوق بین المللی پول همچنین مداخله بیشتر بخش خصوصی را در اقتصاد توصیه کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از دوحه ،‌کریستین لاگارد یکشنبه از شیخ نشینان خلیج فارس خواسته بود در برابر کاهش قیمت نفت که او قیمت های پایین آن را برای چندین سال پیش بینی می کند ،‌به تنظیمات بودجه ای مبادرت کنند.
وی خاطر نشان کرده بود صندوق بین المللی پول کندی رشد اقتصادی این شش کشور را به دو و هفت دهم درصد در سال 2016 در برابر سه و دو دهم درصد سال 2015 پیش بینی می کند.

به گفته لاگارد ،‌ درآمدهای این کشورها امسال 275 میلیارد دلار (‌257 میلیارد یورو) در مقایسه با سال 2014 به سبب کاهش قیمت های نفت ،‌کم خواهد شد.

قیمت های نفت از واسط سال 2014 بیش از 50 درصد کاهش یافته است .


نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X