ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

این داور وظیفه داشت دربی را مساوی در بیاورد

این داور وظیفه داشت دربی را مساوی در بیاورد

کاپ/ پس از دربی جنجالی سال 73، تا مدت ها خبری از داوران ایرانی در دربی نبود.
زمانی که دربی های استقلال و پرسپولیس پشت سر هم با تساوی(1-1) خاتمه می یافت، همشهری تماشاگر مطلبی با عنوان « یک شایعه عجیب درباره ترکی» نوشت که مطابق آن قرار بود از داوری استفاده شود تا بازی ها را مساوی درآورد و به این ترتیب با راضی کردن طرفین دربی، کاری کند که داوران ایرانی قضاوت را در دست گیرند. بدون کم و کاست، ان نوشته را با هم می خوانیم:
طبیعی است هیچ کس حاضر نباشد در یک مصاحبه رسمی اعلام کند من دستور داده ام یا سفارش کرده ام دربی مساوی تمام شود اما برخی داوران لیگ برتری که از انتخاب تکراری محسن ترکی برای قضاوت دو دربی اخیر شاکی هستند و این انتخاب را توهین به بقیه داوران تلقی می کنند به طور خصوصی این بحث را مطرح می کنند که مسعود عنایت به این دلیل قضاوت دربی نیم فصل اول لیگ نهم را به ترکی سپرد که می خواست این دربی هم مساوی تمام شود! مطابق این ادعا که بیشتر در حد یک شایعه است تا واقعیت و هیچ مدرکی برای اثباتش وجود ندارد در بازی برگشت استقلال و پرسپولیس در جریان نیم فصل دوم لیگ هشتم از آنجا که قرار بود محسن ترکی به قضاوت 14ساله داوران خارجی در دربی سرخابی پایان بدهد از دو تیم خواسته شده بازی را با نتیجه مساوی تمام کنند و وقتی محسن ترکی از این آزمون ساختگی سربلند بیرون آمد قضاوت دربی نیم فصل اول لیگ نهم به او سپرده شد تا باز هم بازی را اداره کند و با نتیجه مساوی به پایان برساند. البته این ماجرا بیشتر شایعه است و بعید نیست عوامل ترویج این شایعه داورانی باشند که از انتخاب تکراری محسن ترکی به عنوان قاضی بازی استقلال و پرسپولیس شاکی شده اند و می خواهند سفارشی سوت زدن ترکی را دلیل انتخاب مجدد او اعلام کنند و روی توانایی های فنی اش سرپوش بگذارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده