ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مشاور اسد: رسانه‌ها ابزار جدید جنگی برای ضربه‌زدن به اعتبار کشورها هستند

مشاور اسد: رسانه‌ها ابزار جدید جنگی برای ضربه‌زدن به اعتبار کشورها هستند

باشگاه خبرنگاران/ مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور سوریه، شبکه‌های العربیه و الجزیره را ابزارهایی برای گمراه‌سازی افکار عمومی جهان توصیف کرد.

پایگاه اینترنتی تلویزیون المیادین در مقاله‌ای به قلم «بثینه شعبان» مشاور رسانه ای "بشار اسد،" رئیس جمهور سوریه نوشت: «پس از آنکه دخالت نظامی (به اقدامی) پر هزینه و رسواگرانه تبدیل شد و غرب، اهداف خود را در سلطه بر مردم جهان تغییر نداد. امروز، از رسانه ها به عنوان ابزار جدید جنگی برای ضربه زدن به اعتبار و جایگاه هر کشوری استفاده می کند که در برابر شیوه های غربی مقاومت یا از گام برداشتن در مسیر غربی ها ممانعت می کند.»

برملا شدن اسناد پاناما در مدت اخیر، گواهی است بر اینکه رسانه ها، ابزار واقعی برای جنگ های پیچیده ای شده اند که جهان، امروز شاهد آن است. با وجود ذکر اسامی بسیاری در این اسناد، از روز دوم پس از فاش شدن اسناد، برای متخصصان آشکار شد که هدف اصلی اسناد پاناما، "ولادیمیر پوتین،" رئیس جمهور روسیه است و متمرکز شدن بیشتر رسانه های غربی بر پوتین، دلیل آشکار و قاطع برای تایید این نتیجه گیری بود.

پس از آن ویکی لیکس اعلام کرد، آمریکا به طور عمد و با هدف ضربه زدن به اعتبار رئیس جمهور روسیه، اسناد پاناما را فاش ساخته است.

بسیاری از کشورهای اروپای شرقی به این نتیجه رسیده اند مشارکت با اتحادیه اروپا باعث از بین رفتن صنایع داخلی، شیوه زندگی، امنیت اجتماعی و مادی شده است که این کشورها در آن شرایط زندگی می کردند.

رقابت برای برقراری شیوه های زندگی آمریکایی و غربی در کشورهای شرق اروپا نتیجه استفاده هوشمندانه و هدفمند از رسانه های غربی، با هدف ترویج ارزش های غرب است. نتیجه چندین دهه تزریق (شیوه زندگی غربی) از طریق رسانه ها این شد که کشورهای شرق و جنوب اروپا، شیوه زندگی غربی را نمونه ای برای تقلید بدانند.

پس از حمایت های ایران و جنگنده های روس از جنگ ارتش و مردم سوریه ضد تروریسم، واقعیت ها کم کم حتی برای افکار عمومی غرب آشکار شد.

در حالیکه تحولات جهان عرب، بهار عربی نامگذاری شد، شبکه های الجزیره و العربیه و دیگر شبکه های مشابه، برای گمراه ساختن افکار عمومی در کشورهای عربی و جهان درباره رویدادها از ابزارهای گمراه کننده استفاده کردند که صدها هزار نفر نتیجه این گمراه سازی جان خود را از دست دادند.

در روابط میان کشورها و طرف ها، باید توجه کنیم، غرب که از مشکلات اقتصادی و بحران اعتبار در میان مردم رنج می برد، تلاش می کند تا اعتبار دیگران را خدشه دار و واقعیت های ثابت را برعکس کند تا دستکم، فروپاشی را که از آن رنج می برد کاهش بدهد ولی غرب هرگز نخواهد توانست، چرخ تاریخ را متوقف کند.

هر که جهانی بهتر را برای فرزندان خود می خواهد باید به دو مساله ضروری توجه کند، نخست آنکه هدف رسانه ها نشان دادن واقعیت ها نیست بلکه رسانه دربسیاری از مواقع، یکی از ابزارهای جنگی است و دوم آنکه غرب و حامیان آن، مالکیت بیشتر رسانه های جهان را دارند از اینرو غربی ها منبع اصلی خبر درباره خودشان و دشمنانشان هستند که این امر برای کسانی که برای حفظ حاکمیت واقعی، آبرو، استقلال، هویت و تمدن مردم وارد نبرد سرنوشت ساز شده اند نباید ادامه داشته باشد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده