ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چند میلیون نفر در سراسر دنیا وابسته به مواد مخدر هستند؟

چند میلیون نفر در سراسر دنیا وابسته به مواد مخدر هستند؟

ایرنا/ مدیراجرایی دفترمقابله با موادمخدر وجرم سازمان ملل متحد گفت: درحدود 27 میلیون نفر در سراسر دنیا وابسته به مواد مخدر هستند.

یوری فدوتوف با اشاره به اینکه12میلیون نفری که موادمخدر مورد نیاز خود را از راه تزریق انجام میدهند نیزاست، اظهارکرد: تولید تریاک در افغانستان نه تنها مشکلات جدی برای آسیای غربی و مرکزی ، بلکه برای سراسر جهان ایجاد می کند.
وی گفت: مواد روانگردان کشنده جدید، هروئین ارزان در آمریکای شمالی، افزایش مصرف کوکائین درغرب و شرق آفریقا، بیانگر این است که درسطح جهان مکان های خطرناک، بیشتر از مکان های سالم وجود دارد.
به گفته وی،‌ همچنین خشونت فراگیرمرتبط با موادمخدر، کشورها و جوامع به ویژه درآمریکای مرکزی را دربر می گیرد و امکان ارتباط بین تبهکاران، قاچاقچیان مواد مخدر و تروریست ها موجب نگرانی فزاینده است.
وی با اشاره به برگزاری اجلاس ویژه مجمع عمومی سازمان ملل متحد درمورد معضل جهانی موادمخدر و تصویب سند نهایی درمورد تنظیم سیاست مواد مخدر در روز 19 تا 21 آوریل 2016 برابر با 31 فروردین تا 2 اردیبهشت ماه که در محل مقر سازمان ملل درشهر نیویورک اظهارکرد: این سند که حاصل چند ماه بحث و مذاکره گسترده است بهترین راه حل برای معضل بزرگ مبارزه با مواد مخدرارائه می دهد.
مدیراجرایی دفترمقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد گفت: این سند به دنبال تبدیل کلمات پسندیده به عملیات جسورانه است که می تواند زندگی ها را بهبود بخشد.
فدوتوف، ادامه داد: این سند تاکید دارد که کنوانسیون های بین المللی کنترل مواد مخدر باید انعطاف پذیری لازم برای مقابله با چالش های استفاده از مواد مخدر و سوء استفاده از آن را فراهم کنند.
به گفته وی،‌ استفاده از مجازات های جایگزین حبس برای جرایم خرد حمل مواد مخدرهمچنین تضمین دسترسی به دارو برای مقاصد پزشکی یافته شود.
وی افزود: این امر در رویکردی جامع و متوازن با همان اهمیت، موجب ارتقای سلامت، مشتمل بر تلاش در مقابله با اچ آی وی، می شود، همچنین اجرای قانون برای مقابله با عرضه غیرقانونی مواد مخدر را افزایش می دهد.
وی با اشاره به اینکه این سند، هدفی بسیارعمیق ترنهفته است گفت: تصدیق این که قانون از مردم و جوامع حمایت می کند و مردم را در اولویت قراردهیم از اولویت های این سند سازمان ملل است.
وی ادامه داد: یکی از اصول کلیدی کنوانسیون های بین المللی کنترل مواد مخدر نیاز به مسئولیت مشترک است.
این مقام مسوول در سازمان ملل افزود: هیچ کشوری به تنهایی قادر به حل این مشکل نیست و هیچ کشوری نمی تواند خود را برای پیدا کردن راه حل برای این معضل مستثنی سازد.
به گفته فدوتوف، اجماع ممکن است مطلوب به نظر نرسد، اما بهترین راه برای مقابله با یک تهدید جهانی است که به شدت نیاز به وحدت عمل دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده