ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حاشیه های سخنرانی علی مطهری در دانشگاه شیراز

حاشیه های سخنرانی علی مطهری در دانشگاه شیراز

آخرین خبر/ برنامه امشب سخنرانی دو تن از شخصیت های سیاسی و مطالعاتی کشور، دانشگاه شیراز را شبیه به پادگان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجو از شیراز، امشب حسن عباسی در تالار فجر دانشگاه شیراز به دعوت بسیج دانشجویی و علی مطهری به دعوت انجمن کارگزارنی وفاق و توسعه میهمان دانشگاه شیراز هستند و این دانشگاه را در امنیتی ترین فضای خود در چندین سال گذشته وارد کرده است.این برنامه ها در صورتی در حال برگزاری است که دانشگاه شیراز از ابتدای صبح ورود و خروج دانشجویان را فقط با کارت دانشجویی صادر می کرد و از ساعت ۱۶ به بعد درب دانشگاه را بر روی دانشجویان بستند و مانع ورود میهمانان و دانشجویان دانشگاه های شیراز به برنامه های گفته شده کردند.

در همین رابطه تجمع و ازدحام بیش از اندازه دانشجویان در مقابل دانشگاه شیراز، موجب اعتراض دانشجویان شد و این امر باعث حضور نیروی انتظامی در حواشی دانشگاه با تعداد زیاد شد.مسئولین دانشگاه شیراز برای اولین بار در سال های گذشته در مقابل تالار حکمت که محل سخنرانی علی مطهری بود با داربست فلزی گیت های شدید امنیتی را درست کردند و این اقدام سالن حکمت را شبیه به پادگان های نظامی کرده است.از نکات جالب توجه دیگر این برنامه ها عدم ورود رسانه های منتقد به سالن دانشگاه بود و مسئولین ارشد دانشگاه در لیستی فقط اجازه ورود خبرنگاران همسو با مسئولین ارشد دانشگاه را دادند.گفتنی است امشب دانشگاه شیراز در امنیتی ترین شب خود را در سال های گذشته سپری می کند.


در همین رابطه، فرماندار شیراز گفت: با هماهنگی های انجام شده هیچ گونه مشکل امنیتی قبل و در حین سخنرانی علی مطهری در دانشگاه شیراز وجود نداشت.

حیدر عالیشوندی در گفتگو با خبرنگار مهر در پاسخ به این سئوال که به چه دلیل درهای دانشگاه شیراز بر روی دانشجویان بسته شد، گفت: با توجه به اتفاقات گذشته در خصوص حضور علی مطهری در دانشگاه شیراز، فضای امشب تا حدودی حساس بود و از طرفی دانشجویان نیز همواره دارای شور و نشاط هستد.وی در خصوص عدم وجود اسم برخی از رسانه های برای حضور در جلسه سخنرانی علی مطهری گفت: با هماهنگی های انجام شده قرار بود روابط عمومی دانشگاه اسامی تمام خبرنگاران رسانه ها را اعلام کند تا مشکلی برای ورود آنها ایجاد نشود و اگر هم امشب شما در لیست آنها نبوده اید من پیگیری خواهم کرد.

فرماندار شیراز با بیان اینکه تشکل ها همواره در دانشگاه فعال هستند تاکید کرد: به طور حتم تشکل های سیاسی باید با شور و نشاط با یکدیگر رقابت کنند اما باید مباحث مختلفی رعایت شود.وی تاکید کرد: جوانان و دانشجویان نشاط سالم را به جامعه منتقل کنند. رقابت باید سالم باشد و آرامش همواره اولویت است.عالیشوندی تاکید کرد: با توجه به نزدیک شدن به زمان انتخابات و برگزاری سخنرانی های مختلف در شهر شیراز، برنامه ریزی جامع و کاملی جهت حضور تمام خبرنگاران و رسانه ها در مراسم ها انجام خواهیم داد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده