ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نصیرزاده: داور دربی نیمه اول آوانتاژ ندهد!

نصیرزاده: داور دربی نیمه اول آوانتاژ ندهد!

کاپ/ کارشناس داوری فوتبال کشورمان گفت: قضاوت دربی 81 باید به داوری سپرده شود که ویژگی های روانشناسی اش ارجح بر مسائل فنی باشد.
هوشنگ نصیرزاده درباره اینکه داور ایرانی قضاوت کننده دربی چه ویژگی باید داشته باشد اظهار داشت: ویژگی مدیریتی و روانشناسی اش باید نسبت به ویژگی های آن ارجح باشد. چون بازی جمعه پیش از اینکه یک مسابقه فنی تلقی شود ماهیتی احساسی دارد. به همین دلیل داورش باید به صورت ویژه آن را قضاوت کند.
وی افزود: این ویژگی مفهومش زیرپاگذاشتن قوانین و مقررات نیست بلکه به این معنی است که داور تا به دست نیاوردن شخصیت کلی مسابقه باید کمتر از آوانتاژ استفاده کند و سعی کند نیمه اول مسابقه را با کارت اداره نکند. چون بازیکنان را به این ترتیب به صلابت تا نیمه دوم همراهی کرده است و پس از آن می تواند مسابقه را در نیمه دوم تا حدودی راحت تر قضاوت کند.
این کارشناس داوری ادامه داد: برخی از بازیکنان در این دو تیم برای اینکه خود را به نیمکت نشینان و تماشاگران روی سکو متعصب جلوه دهند بعضا از تکل های خطرناک استفاده می کنند که باید گاهی با آن مقابله شود. یکی از شانس های پنهان داور دربی این است که دو تیم از هم واهمه دارند و دست به عصا بازی می کنند و این فرصت خوبی است که داور شخصیت مسابقه را ارزیابی کند.
نصیرزاده در این باره که کدام داور می تواند دربی را قضاوت کند، اضافه کرد: اغلب داوران باتجربه ایرانی مانند فغانی، ترکی و جهانبازی می توانند این دیدار را سوت بزنند. چرا که گرچه این بازی روی کاغذ بزرگ است ولی شبیه به سایر مسابقات فوتبال در لیگ است.
وی در پایان در پاسخ به این سوال که کدام داور را برای قضاوت این دیدار پیشنهاد می کند گفت: ممکن است هر داوری در این دیدار دچار اشتباه شود و ممکن است که شانس به او رو کند و بدون اشتباه کارش را به پایان برساند. من فقط این را می گویم که بروز اشتباه از سوی داور دربی به مفهوم عدم مهارت آن داور در امر قضاوت نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X