ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سرمدی: رویکرد جدی برای توسعه روابط‌مان با تونس در دستور کار داریم

سرمدی: رویکرد جدی برای توسعه روابط‌مان با تونس در دستور کار داریم

نسیم/ قائم مقام وزیر امورخارجه در دیدار با همتای تونس خود گفت: برگزاری ۱۲ کمیسیون اقتصادی دو کشور، بسترهای حقوقی را برای برداشتن گام‌های جدی برای پیشبرد مناسبات دو کشور در تمامی عرصه‌ها را متبلور می سازد.

مرتضی سرمدی قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان و آقای توهامی عبدولی وزیر مشاور در امور خارجی و قائم مقام وزارت خارجه تونس پیرامون مناسبات دوجانبه و مسایل منطقه ای بحث و تبادل نظر نمودند.

قائم مقام وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به راهبرد جمهوری اسلامی ایران در تعامل با تونس اظهار داشت: ما رویکرد جدی برای توسعه روابطمان با تونس در دستور کار داریم و برای این کار دلایل مختلفی از جمله پیوندهای برادری و دوستی حاکم بر روح روابط دو کشور و رویکرد مدبرانه تونس در خصوص بحران های ساختگی منطقه ای و مولفه های دیگر شامل مصالح اقتصادی برای توسعه روابط با تونس از جمله این انگیزه ها می باشد.

سرمدی با تبیین بسترهای لازم برای تعمیق مناسبات دو کشور اظهار داشت: برگزاری 12 کمیسیون اقتصادی دو کشور ، بسترهای حقوقی را برای برداشتن گامهای جدی بمنظور پیشبرد مناسبات دو کشور در تمامی عرصه ها را متبلور می سازد و این گامها با بخش های دولتی در این مرحله آغاز شده و می تواند با گام های بخش های خصوصی تسریع و استحکام یابد.

وزیر مشاور در امور خارجی و قائم مقام وزیر امورخارجه تونس با اشاره به سوابق مناسبات متین دو کشور خاطرنشان ساخت: روابط تونس و تهران همواره از چشم انداز مثبت و رو به جلو برخوردار بوده است و مبانی مناسبات بر پایه های احترام و منافع متقابل استوار بوده است.عبدولی افزود: ما امیدواریم که سطح مناسبات اقتصادی و تجاری دو کشور نیز همسان با مناسبات و درک سیاسی که همیشه روند مثبت و متینی داشته گسترش یابد و بتوانیم سطح اقتصادی را نیز ارتقاء دهیم.

وی افزود: با تشریح رویکرد و مواضع تونس در قبال بحران سوریه اظهار داشت: ما راه حل بحران سوریه را فرایند سیاسی می دانیم و امیدواریم تمامی تلاشها به سمت جلوگیری از خونریزی مردم و توقف خشونت‌ها متمرکز گردد.وزیر مشاور در امور خارجی و قائم مقام وزیر خارجه تونس با اشاره به تجربه گفتمان دیپلماتیک در توافق جمهوری اسلامی ایران و 1+5 ، گفت: این تجربه نشانگر این است که کشورهای اسلامی و عربی ظرفیت لازم گفتمانی برای یافتن راه حلهای سیاسی را دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده