ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مأموریت جدید کی‌روش تسخیر آسیا با جوانانش

مأموریت جدید کی‌روش تسخیر آسیا با جوانانش

خبر ورزشی/ از هر چه بگذریم، یا نگذریم، عملکرد کروش در حوزه فنی، «ردخور» ندارد! از همه حرف‌ها و حدیث‌های ایجاد شده، بگذریم یا نگذریم- که درست نادیده گرفتن همه آنهاست- می‌رسیم به دایره عمل کروش، که به شدت قابل دفاع است و ما را وامی‌دارد همه تندخویی‌ها و تمام درشت‌گویی‌های او را تحمل کنیم و تحسین‌گر جریان و چرخه انتخابش باشیم!
جریان و چرخه‌ای که چهره‌ای خوش‌نماتر و صورتی دیدنی‌تر، به ترکیب تیم ملی داده است و این روند را بدل به روند مسلط در تیم ملی خواهد کرد! جریان دوچرخه‌ای که اولین آثار برکت‌زایش را در بازی ایران- ژاپن دیدیم! با ارائه فوتبالی که مقبول بود! با نمایشی که توان حرکتی فوتبال ایرانی- و نه فوتبال ایران- را در شکل خوش‌نما و دلپسند برابر چشمان همه قرار داد!
جوانگرایی تیم ملی، هنوز آغاز نشده، پاسخ داد! گرایش کروش به جوان‌ترهای پرمایه، او را در موقعیت یک آینده‌نگر بلکه مردی آینده‌ساز قرار داد! فهرست اخیر تیم ملی، جای گفت‌وگوی مفصل‌تری را باز کرده است! فهرست اخیر تیم ملی، آینده تیم ملی را،‌ با خوش‌بینی مفصل‌تری مواجه کرده است. تیم ملی، برآمده از دل قدرت جوان‌های لیگ برتر، آینده‌ای قوی‌تر، آینده‌ای پیش‌رونده‌تر و آینده‌ای پرادعاتر را نوید می‌دهد!
تیم ملی، دوستان واقعی خود را و یاران حقیقی‌اش را نیز نشانه می‌رود و نشان می‌دهد! مؤثرترین و مفیدترین دستیاران و همکاران کارلوس کروش! یکی چون یحیی گل‌محمدی! یکی مثل مجید جلالی! یکی مثل برانکو ایوانکوویچ!
در حالی که سپاهان به واسطه کشاکش درونی‌اش، با تیم ملی فاصله پیدا کرده است؛ آقای کروش به معدن طلای فوتبال شمالی ایران، به تیم پربرکت ملوان انزلی دست یافته است!
و در حالی که تیم ملی، برای ساخته شدن، چرخه لیگ را از چرخیدن بازمی‌دارد؛ از دل همین بازی‌های تعطیل شده، بهترین نفرات، به تیم ملی راه می‌یابند! نفراتی مثل کاوه رضایی، کنعانی، پورقاز، رضاییان، اخباری و کامیابی‌نیا به غنای کیفی تیم ملی می‌افزایند! نفراتی که مشتی هستند به نشانه خروار! نفراتی که نمایندگی می‌کنند نسل جوان و بالنده فوتبال ایران را! نفراتی که از پویایی لیگ جوان ما سخن‌ها دارند! نفراتی که از یک انتخاب هدفمند و از سلیقه‌ای خوب و خوش خبر می‌دهند! سلیقه‌ای که با وسواس، کار غربالگری بهترین‌های فوتبال ایران را، اصلی‌ترین وظیفه خود می‌داند و هم از این روی، چرخش به سوی جوانان را، مهم‌ترین وظیفه کاری خود تلقی کرده و می‌کند!
در انجام چنین وظیفه‌ای است که تعظیم به لیگ، توأم می‌شود به تعطیلی لیگ! پارادوکسی کامل! تناقضی آشکار و نیز واقعیتی گریزناپذیر!
از فولاد اهواز کسی در تیم ملی نیست! از تراکتورسازی و گسترش فولاد هم اخباریِ جوان را نباید تراکتوری حساب کرد! سپاهان هم چنته‌ای خالی شده دارد! یا استقلال‌های دوگانه شهر اهواز! درست مثل پدیده و سیاه‌جامگان شهر مشهد! کسی هست که بپرسد چرا؟ کسی هست که سؤال کند چرا؟
کروش به یک انتخاب معنادار دیگر هم مبادرت کرده! او چشم خود را بر کریم انصاری‌فرد نبسته تا خود را خریدار هنر گلزنی‌اش در دسته دوم لیگ یونان، نشان دهد! آیا این بار شاهین بخت، بر سر انصاری‌فرد خواهد نشست؟ آیا او این بار بدل به گلزنی که جایش در تیم ملی خالی است،‌ خواهد شد؟ آیا کروش هنوز از منبع بازیکن‌سازی بهره‌مندی دارد؟ و آیا کروش، تیمی نه کامل‌تر و قوی‌تر از ترکمنستان و گوام و عمان و هند، بلکه تیمی بزرگ‌تر از بزرگان قاره آسیا نخواهد ساخت؟
با این جوانان، با این نیروی انسانی درجه اول، اگر امروز نشود، پس چه روزی خواهد شد؟
این جوانان، اگر نتوانند پس به کدام جوانان امید باید بست؟
وظیفه مهمی بر دوش مردانی است که روز پنج‌شنبه با مأموریتی جدید، برای خوب بازی کردن و برنده شدن و تاریخ جدیدی را رقم زدن، وارد میدان می‌شوند!

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده